Iranian Agriculture News Agency

در نخستین جشنواره تولید گل شب بو در خمینی شهرعنوان شد:

برند گل شب بو به نام خمینی شهر ثبت می شود/ تولید بیش از 10 میلیون گلدان گل شب بو در سال

شهرستان خمینی شهر با تولید بیش از 10 میلیون گلدان گل شب بو در سال به عنوان یک برند در استان و کشور محسوب می شود.

برند گل شب بو به نام خمینی شهر ثبت می شود/ تولید بیش از 10 میلیون گلدان گل شب بو در سال


شهرستان خمینی شهر با تولید بیش از 10 میلیون گلدان گل شب بو در سال به عنوان یک برند در استان و کشور محسوب می شود.

به گزارش ایانا از اصفهان، محمد علی طهاسبی در نخستین جشنواره تولید گل شب بو در خمینی شهر افزود: توسعه گلخانه ای تولید گل و گیاه در اطراف شهرهای بزرگ به عنوان منابع تولیدی هوای سالم و اکسیژن محسوب می شود.
وی با تاکید بر اینکه تولید درختان و محصولات کشاورزی به عنوان یک صنعت پاک، درآمد زائی و اشتغال زائی مخصوص به خود را دارد، گفت: باید به تولید گل و گیاه و درختان برای حفظ محیط زیست به عنوان یک شغل مستمر نگاه کرد.
به گفته وی برای توسعه بخش گلخانه ای تسهیلات 14 درصدی برای مناطق غیر برخوردار و 16 درصدی برای مناطق برخوردار در نظر گرفته شده است.
طهماسبی با بیان اینکه بیش از 15 هزار تن گوجه فرنگی در کشور در فضای باز کاشته می شود افزود: برای تولید هر کیلو گوجه فرنگی در فضای باز 400 لیتر آب مصرف می شود، در حالی که این حجم در فضای گلخانه ای به 40 لیتر آب برای هر کیلو گوجه فرنگی کاهش می یابد.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امروز با کمک فناوری های نو در کشورهای غربی برای تولید هر کیلو گوجه فرنگی چهار لیتر آب مصرف می شود تاکید کرد: توسعه فضای گلخانه ای باید مورد توجه همه مسئولان بویژه وزارت نیرو و استانداران قرار گیرد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه استان اصفهان در زمینه سامانه های گلخانه ای در کشور پیشتاز است گفت: عملکرد این استان در بخش محصولات گلخانه ای در کشور سر آمد و قابل دفاع است.
وی اظهار امیدواری کرد که با فعالیت بیشتر بخش خصوصی، استان اصفهان بتواند رتبه نخست کشور را در زمینه ساخت و سازسازه های گلخانه ای کسب کند.
استاندار اصفهان نیز در این جشنواره گفت: شهرستان خمینی شهر با تولید بیش از 10 میلیون گلدان گل شب بو در سال به عنوان یک برند در استان و کشور محسوب می شود.
رسول زرگرپور افزود: از مسئولان جهاد کشاورزی استان اصفهان می خواهم هرچه سریع تر برای ثبت برند گل شب بو به نام خمینی شهر اقدام کنند تا این برند برای استان و شهرستان تثبیت شود .
استاندار اصفهان با بیان اینکه برند سازی گل شب بو خمینی شهر در راستای تولید محصولات کشاورزی و سرمایه گذاری بخش خصوصی است اظهار کرد: ما به برگزاری جشنواره های محصولات خاص در استان نیاز داریم.
استاندار اصفهان ادامه داد: احداث پایانه بزرگ گل و گیاه سپاهان همزمان با جشنواره گل شب بو با هزینه 100 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی می تواند در بخش عرضه، فروش و صادرات گل شهرستان خمینی شهر و استان نقش بسیار مهمی را ایفا کند./
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید