Iranian Agriculture News Agency

جلسه کمیته تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی با حضور معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان، نمایندگان اداره کل امور اقتصادی و دارائی کرمان، اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی، فرمانداری کرمان، شرکت شهرک های صنعتی کرمان و بانک کشاورزی و مدیران و معاونین سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

سلامت جامعه انسانی و محیط زیست اولین گام در تولیدات دامی است

بنا به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، جاویدی در این نشست با بیان اینکه استان کرمان روزانه با 35تن کمبود مرغ مواجه است، افزود:جهت تأمین مرغ استان باید مرغداری های فاقد مجوز که شرایط اولیه بهداشتی را دارند بطور موقت در سامانه سماصط ثبت شده و از نهاده های دولتی برخوردار شوند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: در مرغداری های فاقد مجوز، که مجوز موقت دریافت کنند از نژاد اصلاح شده آرین استفاده می شود.

جاویدی تصریح کرد: مرغداری های فاقد مجوز، مجوز موقت فعالیت دریافت می کنند و از نهاده های دولتی برخوردار می شوند و این موضوع  تعهدی جهت دادن مجوز دائم به مرغداران نیست.

وی تاکید کرد: اگر هرگونه تخلفی در زمینه بهداشتی و سلامت در مرغداری های فاقد مجوز رخ دهد که سبب اختلال در سلامت و بهداشت دیگر مرغداری ها شود، مرغدار از دریافت نهاده منع می شود و مجوز فرد خاطی ملغی می شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید