Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت:تخصـیص سـهمیه نهاده های طیور و مجوز جوجه ریزی بر اساس تاییـد تخلیه گواهی بهداشتی حمل قرنطینه ای صورت خواهد پذیرفت.

تخصـیص سـهمیه نهاده‌های طیور و مجوز جوجه‌ریزی بر اساس تاییـد تخلیه گواهی بهداشتی حمل قرنطینه‌ای

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، حسین رشیدی بیان کرد: از اواسط مهرماه تخصیص نهاده های خوراک طیور  شامل ذرت ، کنجاله و ... در سامانه بازارگاه براساس گواهی های بهداشتی حمل دارای تایید تخلیه برای جوجه یکروزه و مرغ آماده کشـتار که دارای تایید تخلیه در کشـتارگاه باشند، صورت خواهد پذیرفت.

وی ادامه داد: لازم است تمامی واحـد های پرورش طیور پس از اتمام دوره پرورش نسبت به تایید تخلیه گواهی های بهداشتی حمل مرغ کشتاری  به مقصد کشتارگاه و نیز جوجه یک روزه خود اقدام نمایند تا مشـکلی در تولید واحد ها در دوره آتی رخ ندهد.

رشیدی اذعان کرد: در این رابطه  با اتحادیه ها و تشـکل ها هماهنگی لازم صورت پذیرفته است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان بیان کرد: جهت تسهیل در صدورگواهی بهداشتی حمل، این اداره کل نام کاربری و رمز عبور جهت صدور گواهی بهداشتی را در اختیار کلینیک های طرف قرارداد مرغداری ها و مسئولین فنی بهداشتی واحد با اخذ تعهد قرار داده است.

رشیدی در پایان گفت: قرنطینه به عنوان یکی از رکن ها و ابزارهای مهم در تامین بهداشت دام  و طیور محسوب می‌شود و اجرای دقیق ضوابط و مقررات بهداشتی در مبدا و کنترل آن در مقصد می تواند بسیاری از مشکلات موجود در زمینه کنترل بهداشتی قرنطینه ای را مرتفع سازد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید