Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: امسال ۷۵ کیلوگرم زعفران از ۲۵ هکتار سطح زیر کشت در شهرستان رفسنجان برداشت می شود.

برداشت 75کیلوگرم زعفران از 25هکتار رفسنجان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، عباس حاج‌عبداللهی با اشاره به رونق کشت زعفران در این شهرستان اظهار کرد: چند سالی‌ست که کشت زعفران در این شهرستان مورد استقبال قرار گرفته و در حال حاضر ۲۵ هکتار سطح زیر کشت زعفران در شهرستان داریم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: این گیاه در مناطق کوهستانی شهرستان که دارای آب و زمین شیرین بوده و همچنین در برخی موتورپمپ‌های حومه  که همچنان آب شیرین و زمین مستعد دارند، زعفران کشت می‌شود.

وی با بیان اینکه متوسط برداشت در هکتار ۳ کیلوگرم است، تصریح کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود که حدود ۷۵ کیلوگرم زعفران در شهرستان برداشت شود.

حاج‌عبداللهی خاطرنشان کرد: زمان برداشت زعفران اوخر مهرماه و اوایل آبان است.

وی با توصیه به کشاورزان مبنی بر اینکه کسانی که می‌خواهند به کشت زعفران ورود کنند حتما پیاز را از جایی تهیه کنند که مرغوب باشد، افزود: هرچه پیاز درشت‌تر باشد مزرعه محصول بهتری دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان ابراز داشت: نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که پیاز حتما باید عاری از آفات باشد، برخی کشاورزان پیازهای نامرغوب از مناطق زعفران‌کاری خریداری کرده بودند که آلوده بودند و کاشت زعفران با مشکل روبه‌رو شده بود.

حاج‌عبداللهی متذکر شد: جهاد کشاورزی در زمینه مشاوره‌های کارشناسی در خصوص کشت زعفران همچون دیگر محصولات و تسهیلات بانکی از کشاورزان حمایت می‌کند.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید