Iranian Agriculture News Agency

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: مدیریت باغبانی یکی از مدیریتهای زیرمجموعه معاونت بهبود تولیدات گیاهی است. که در راستای اهداف برنامه‌های پنج ساله توسعه اقتصادی و اجتماعی در زمینه‌های اصلاح و توسعه باغبانی میوه‌های سردسیری و معتدله ، نخیلات و میوه های نیمه گرمسیری فعالیت می کند.

توسعه کشت محصولات باغی در استان کرمان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، لطفعلی‌زاده گفت: این مدیریت با نظارت برپروژه های اصلاح باغات و تغذیه، اصلاح سیستمهای آبیاری، توصیه های فنی، احداث باغ و باغداری به روش نوین و استفاده از آخرین یافته‌های علمی و بکارگیری آن در باغات استان سعی در ارتقاء کیفی و کمی محصولات تولیدی دارد تا در جهت افزایش درآمد باغداران و در نهایت کمک به صادرات گام بردارد .

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: از مهمترین وظایف این مدیریت  نظارت براحداث،توسعه و اصلاح باغات استان در راستای بهبود کیفی و کمی محصولات،  ساماندهی نهالستانهای استان در راستای تولید نهال سالم و عاری از آفات و بیماری، ارتقاء بهره وری از منابع تولید موجود در استان ، بهره گیری از قابلیت­ها و ظرفیت­های موجود در برخی از مناطق تابعه استان به منظور توسعه کشت محصولات باغی است.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین فعالیت های انجام شده این مدیریت از سال 92 تا کنون: توسعه کشت های گلخانه ای در سطح 220هکتار و میزان تولید بالغ بر 40هزار تن، توسعه کشت زعفران: در سطح 1488هکتار، توسعه کشت گل محمدی در سطح 4300هکتار، توسعه کشت گیاهان دارویی: در سطح 1394هکتار و توسعه کشت زرشک در سطح 150هکتار است.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید