Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: 786تن آبزیان در سال جاری در شهرستان کرمان تولید شده است.

 شهرستان کرمان با تولید 786تن آبزیان  رتبه اول در تولید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، احمد مسعودی با اشاره بهتولید 786تن آبزیان  در سال جاری و کسب رتبه اول در تولید آبزیان در شهرستان کرمان، گفت: در بخش پرورش ماهیان سردآبی این شهرستان با داشتن 57 واحد پرورش ماهیان سردابی تعداد442800 قطعه قزل آلای رنگین کمان در سطحی به مساحت 42755 متر مربع ، بچه ماهی رها سازی شد.

وی افزود:عملکرد آبزیان در بخش سردابی به میزان 301 تن گوشت سفید تولید شده است.

وی با اشاره به  پرورش ماهیان گرمابی، ادامه داد: تعداد  302200  قطعه بچه ماهی رها سازی در استخر های ذخیره آب کشاورزی و نیز منابع آبی 400تن  گوشت تولید شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان خاطر نشان کرد: در بخش پرورش ماهیان خاویاری نیز  با رها سازی   18000قطعه در  دو واحد مزرعه پرورش  میزان تولید در این  نوع آبزیان 85تن تولید بر آورد شده است.

 وی تصریح کرد:  میزان کل تولید آّبزیان این شهرستان  در سال جاری 786تن بر آورد شده که در سطح استان رتبه اول در تولید آبزیان را به خود اختصاص و در مقایسه با سال قبل رشد 15 در صدی را به دنبال داشته است

مسعودی افزود: این شهرستان با داشتن 6 مزرعه حد واسط تکثیر و پرورش آبزیان تعداد 940000 قطعه بچه ماهیان سردابی تولید که در سطح استان و نیز استانهای همجوار توزیع می‌شود.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید