Iranian Agriculture News Agency

بیش از 216 تن عسل در شهرستان شهربابک استحصال می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: به منظور خدمات رسانی بهتر به زنبورستان‌ها و دستیابی به آخرین وضعیت زنبورداری از اواسط مهر ماه سال جاری طرح آمار گیری زنبورستان های شهرستان همزمان با سراسر استان انجام و در پایان آبان ماه به اتمام رسید.

بیش از 216 تن عسل در شهرستان شهربابک استحصال می شود.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، وزیری تصریح کرد: طبق آمارگیری انجام شده تعداد 29249 کلنی زنبور عسل متعلق به 188 نفر زنبور دار در شهرستان وجود دارد که با متوسط تولید 7 تا 7.5 کیلو گرم  عسل از هر کندو عسل استحصالی شهرستان 216636 کیلوگرم برآورد می شود .

وی افزود: این طرح که با همکاری اداره تولیدات دامی و مراکز خدمات  شروع شد کارشناسان مراکز خدمات کشاورزی شهرستان با  ارتباط با زنبور داران و پس از تکمیل  فرم های مربوطه و ثبت اطلاعات در سامانه جامع پهنه بندی کار آمار گیری انجام شد.

وزیری خاطرنشان کرد: از آنجا که زنبورداران شهرستان در فصول سرد سال کندوهای خود را به استان هرمزگان انتقال می دهند، انجام سرشماری اطلاعات دقیقی از تعداد کلنی،  میزان عسل استحصالی در دوره زمانی که زنبورداران کندوهای خود را در شهرستان نگهداری می کنند به دست  می آید که در تصمیم گیری صحیح و اصولی و خدمات دهی بسیار حائز اهمیت است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید