Iranian Agriculture News Agency

به صورت نمادین انجام شد؛

هرساله به منظور مدیریت صحیح مصرف آب بخش کشاورزی از اول دی ماه تا اواسط اسفند ماه به مدت بیش از ۲ ماه برداشت از چاه های آب قطع و ذخیره سازی آب در سفره انجام می شود.

خاموشی موتورپمپ ها و قطع برداشت از چاه های آب کشاورزی حوزه شهرستان بافت

بنا به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، الهی فر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافت گفت: برگزاری این مراسم به صورت نمادین در محل موتورپمپ با حضور بخشدار بخش خبر ، مدیر منابع آب ، مدیر امور برق ، رئیس بانک کشاورزی،  روحانی شهر کشکوییه ، مسئول مرکز جهاد کشاورزی دشت آب و تعدادی از کشاورزان و دست اندرکاران بخش کشاورزی انجام شد.

وی تصریح کرد: امید است با انجام صحیح این کار صرفه جویی در مصرف آب و تغذیه سفره های زیر زمینی شهرستان صورت گرفته و با انجام سایر روش های علمی از قبیل اصلاح الگوی کشت و اجرای سیستم های نوین آبیاری گامی مهم در جهت نیل به کشاورزی پایدار و استقلال اقتصادی این مرزوبوم برداشته شود.

الهی فر خاطرنشان کرد: در حوزه شهرستان بافت غیر از رودخانه ها و چشمه های  فصلی و دائمی و قنوات تعداد ۲۷۰ حلقه چاه نیمه عمیق و عمیق وجود دارد که از این تعداد ۱۶۰ حلقه چاه دارای مجوز بوده و تعداد ۱۲۰ حلقه چاه فعال می باشند که به طور متوسط از هر کدام به میزان ۱۷ لیتر در ثانیه آب برداشت می شود.

وی در پایان ابراز داشت: تعداد ۷۸ حلقه از چاه های فعال در دهستان دشت آب قرار داردو آبخوان دشت آب نیز که از مهم ترین آبخوان های شهرستان در بخش کشاورزی است هرساله حدود ۱ متر افت سطح آب دارد و در صورت مدیریت نامناسب مشکلات عدیده ای برای بخش کشاورزی این دهستان بوجود خواهد آمد

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید