Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ظرفیت سردخانه‌های کرمانشاه تا ۳۰۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

ظرفیت سردخانه‌های کرمانشاه تا ۳۰۰ هزار تن افزایش خواهد یافت

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، نوربخش حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اعلام این خبر  افزود: در یک برنامه توسعه سه ساله کشاورزی در استان کرمانشاه با تولید و اشتغالزایی پایدار و تاکید بر حفظ منابع آب و خاک میزان تولیدات محصولات کشاورزی از ۴.۳ میلیون تن در سال ۹۷ به ۵.۱ میلیون تن در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات کشاورزی در استان کرمانشاه در محصولاتی مانند گوجه، سیب زمینی، پیاز، سبزیجات و غیره عرضه زیاد محصولات در فصل برداشت با قیمت پایین و نبود خریدار و پس از انبار شدن افزایش قیمت آنها است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به افزایش ظرفیت انبارها و سردخانه‌های این استان تصریح کرد: ظرفیت سردخانه‌های استان کرمانشاه از پنج هزار تن در سال ۹۸ به ۵۰ هزار تن در سال ۹۹ افزایش پیدا کرده و ۲۰ برابر ظرفیت فعلی ۱۰۰ هزار تن در حال ساخت و ۳۰ برابر ظرفیت یعنی ۱۵۰ هزار تن مجوز برای ساخت صادر و در ۲ سال آینده این ظرفیت به ۳۰۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

حاتمی خاطر نشان کرد: ایجاد صنایع تبدیلی در کنار کشاورزی یکی از مواردی است که به تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن کمک خواهد کرد و در طرح توسعه کشاورزی استان کرمانشاه ظرفیت صنایع تبدیلی از یک میلیون و ۴۶۴ هزار تن در سال‌های گذشته به ۲ میلیون و ۲۲۳ هزار تن افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت تولیدات گلخانه‌ای در استان کرمانشاه بیان کرد: میزان زمین‌های کشت گلخانه‌ای در سال ۹۷، ۲۸ هکتار بوده که هم اکنون به ۴۸ هکتار افزایش و ۳۴ هکتار گلخانه دیگر در حال ساخت و پروانه بهره برداری ۱۲ شهرک گلخانه‌ای دیگر صادر شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید