Iranian Agriculture News Agency

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خبر داد: ۴۱۵ طرح اشتغالزای کشاورزی امسال در استان کرمانشاه تصویب شده که با اجرای این طرح‌ها برای ۸۶۶ نفر شغل ایجاد میشود.

تصویب ۴۱۵ طرح اشتغالزای کشاورزی در استان کرمانشاه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، محمدپور مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: از این تعداد طرح مصوب تاکنون به ۱۵۴ طرح تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده که اشتغالزایی ۳۲۸ نفر را در پی داشته است.

محمدپور با بیان اینکه این طرح‌ها در همه زیر بخش‌هایی کشاورزی از جمله دامپروری، گلخانه و صنایع تبدیلی و تکمیلی بوده است، افزود: بر اساس آمار ارائه شده از ابتدای امسال تاکنون ۷۲۷ طرح اشتغالزای کشاورزی در استان کرمانشاه در سامانه‌ی «سیتا» ثبت شده که از این تعداد ۳۱۲ طرح واجد شرایط دریافت تسهیلات نبوده اند.

وی خواستار همکاری بیشتر بانک‌ها در زمینه‌ ارائه تسهیلات به متقاضیان شد و اضافه کرد: ما بقی طرح‌های مصوب هم در صورت تامین اعتبار مشمول دریافت تسهیلات خواهند شد.

محمدپور خاطرنشان کرد: سامانه سیتا (سامانه یکپارچه سازی تسهیلات اعتباری) از اواخر سال ۹۶ با هدف رصد تسهیلات پرداختی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و بانک‌های عامل راه‌اندازی شده است.

لازم به ذکر است، متقاضیان تسهیلات دریافت شده را بعد از یک سال تنفس در یک دوره‌ی ۵ ساله باز پرداخت خواهند کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید