Iranian Agriculture News Agency

از ابتدای برداشت چغندرقند تاکنون؛

مدیر جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب گفت: سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان امسال به کشت چغندر قند اختصاص یافته و برداشت این محصول از اوایل مهر ماه شروع و تا پایان آبان ماه ادامه دارد که تا کنون بیش از ۱۴۰ هزار تن چغندر قند از مزارع این شهرستان تولید شده و پیش بینی می‌شود این میزان تولید تا ۲۰۰ هزار تن برسد.

بیش از ۱۴۰ هزار تن چغندر قند در شهرستان اسلام آباد غرب برداشت شده است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، کامران کریمی مدیر جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب وی با بیان اینکه اسلام آبادغرب یکی از قطب‌های تولید چغندر قند در استان کرمانشاه است، ادامه داد: اولین محموله چغندر قند برداشت شده، توسط کشاورزان چغندکار تحویل کارخانه  داخل شهرستان شد.

کریمی یاد آور شد؛  در سال زراعی گذشـته در سطح ۲۸۵۰ هکتار چغندر قند حدود ۱۴۰ هزار تن میزان برداشت از این سـطح بوده و تحویل کارخانه جات گردیده  است.

وی گفت؛  در سال زراعی جاری با همت کارشناسان این مدیریت در سال که بنام جهش تولید نامگذاری شده  پیش بینی میشود میزان ۲۰۰ هزار تن چغندر قند تحویل کارخانه قند شهرستان وسایر شهرهای همجوار شود.

کریمی افزود: ظرفیت تحویل چغندر قند کارخانه قند شهرستان ۱۲۰ هزار تن است که تا کنون ۹۰ هزار تن از این محصول را تحوبل گرفته و حدود ۵۰ هزار تن از این محصول بدلیل اینکه در فصل کاشت کشاورزان با کارخانه های قند در شهرهای همجوار قرار داد داشتند، محصول برداشت شده به  کارخانه های قند در شهرهای همجوار از جمله بیستون، اصفهان، همدان ، قزوین و مشهد نیز بار گیری می‌شود.

کریمی یاد آور شد؛  بیش از ۷۰ درصد چغندر قند تولیدی در اسلام آباد غرب در کارخانه قند فعال در این شهرستان فرآوری می‌شود و ۳۰ درصد دیگر تولیدات این شهرستان برای فرآوری به کارخانه قند بیستون و یا کارخانه‌های قند دیگر استان‌ها فرستاده می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید