Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آبادغرب از خرید تضمینی 62 هزار تن گندم از مزارع این شهرستان خبر داد.

خرید تضمینی ۶۲ هزار تن گندم از کشاورزان شهرستان اسلام آباد غرب

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه؛ کامران کریمی  با اعلام اینکه از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۶۲  هزار تن گندم توسط ۸ مرکز خرید گندم در اسلام آباد غرب خریداری شده است، اظهار کرد: اداره غله شهرستان به عنوان کارگزار دولت با نظارت بر مراکز خرید، محصول تولیدی کشاورزان را خریداری می‌کند تا آنان بدون دغدغه در کمترین زمان محصول خود را تحویل و هزینه آن را دریافت کنند.

کریمی تصریح کرد: به منظور تحقق حمایت از کشاورزان گندم کار در سطح شهرستان و برای استمرار چرخه تولید این محصول، از ابتدای فصل برداشت گندم ۸ مرکز خرید زیر نظر اداره غله شهرستان اقدام به خرید تضمینی گندم از کشاورزان کرده است.

وی بیان کرد: گندم خریداری‌شده با توجه به کیفیت و میزان سن زدگی توسط کارشناسان جهاد کشاورزی  در مراکز خرید مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یادآور شد؛ در مدت زمان خرید استقرار تمام وقت عامل تشخیص، عامل ذیحساب، مسئول کنترل کیفی و تحویل گیرنده گندم در تمامی مراکز خرید الزامی است.

کریمی در پایان خاطر نشان کرد؛  به کمک بانک کشاورزی شهرستان شعبه مرکزی و حمیل از ابتدای فصل برداشت تا کنون تا نوزدهم تیر ماه تمامی مطالبات گندمکاران شهرستان پرداخت شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید