Iranian Agriculture News Agency

دبیر همایش ملی فرهنگ جهادی و جهش تولید ؛

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مقدم دبیر همایش ملی فرهنگ جهادی و جهش تولید در ابتدا با تشکر از استاندار کرمانشاه و مسئولین اجرایی استان به منظور حمایت و توجه به همایش ملی فرهنگ جهادی و جهش تولید گفت؛ همایش فرهنگ جهادی اقدامی در راستای تحقق جهش تولید است.

با فرهنگ جهادی به قطب کشاورزی تبدیل می شویم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، نشست ستاد برگزاری همایش ملی فرهنگ جهادی و جهش تولید در استانداری کرمانشاه با حضور استاندار کرمانشاه، مهندس حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، حجت الاسلام والمسلمین حسینی مقدم مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان و مدیران دستگاههای استان و اعضای ستاد برگزار است.

وی با بیان اهمیت توجه به شعار جهش تولید افزود؛ جهش تولید با کار و فرهنگ جهادی میسر می شود.

حسینی مقدم با بیان اینکه همایش فرهنگ جهادی مقرر شده با محوریت کشاورزی برگزار شود گفت؛ هدف از این همایش اقدامات  علمی، نوآورانه، استفاده از ایده ها و...برای رسیدن به جهش تولید بوده که با همکاری تمامی دستگاهها برگزار می شود.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در راستای جهش تولید گفت؛ قطعا برگزاری این همایش گام خوبی در این راستا خواهد بود.

وی سپس به فرصت زمان بندی و محورهای همایش پرداخت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه؛ توفیقات کشاورزی استان خبر از حرکت به سمت جهش تولید می دهد

مهندس حاتمی در نشست هماهنگی برگزاری همایش ملی فرهنگ جهادی و جهش تولید گفت؛ ابتدا بایستی از حمایت‌های استاندار و عنایت های نماینده ولی فقیه در استان قدردانی کنم که با رهنمودها و راهکارهای ارائه

شده همواره  بخش کشاورزی را مورد توجه قرار داده اند.

حاتمی سپس توفیقات بخش کشاورزی را که طی سال اول اجرای برنامه ۳ ساله توسعه کشاورزی ،نقطه عطفی برای توسعه کشاورزی استان دانست و افزود؛ خوشبختانه افزایش تولید محصولات که از جمله تدابیر ما در برنامه سه ساله بود در دستورکار قرار گرفت و طی یکسال اخیر توانستیم ۴۸۰هزار تن به تولیدات کشاورزی استان اضافه نمائیم.

حاتمی افزود؛ طی سه سال بنا داریم تولیدات کشاورزی استان از ۴و ۲دهم میلیون تن به ۶میلیون تن برسانیم.

حاتمی سپس به بیان توفیقات بخش کشاورزی در محصولات کشاورزی پرداخت و افزود؛ رتبه ششم تولیدات زراعی کشور، رتبه اول تولید نخود، رتبه دوم سطح و تولید ذرت دانه ای، رتبه چهارم تولید چغندرقند پاییزه و رتبه سوم تولید چغندرقند بهاره ، رتبه پنجم تولید گندم و... به استان کرمانشاه اختصاص دارد.

وی در ادامه گفت؛ رویکرد بخش کشاورزی رویکرد علمی و اقتصادی است و بنا داریم با علمی تر شدن کشاورزی اقتصاد کشاورزی را شکوفا سازیم.

وی سپس به برنامه افزایش تولیدات کشاورزی در برنامه سه ساله پرداخت.

حاتمی در ادامه از تبیین ۳۲پروژه برای تحقق جهش تولید اشاره داشت و سپس به نقش برگزاری همایش ملی فرهنگ جهادی در راستای جهش تولید پرداخت و خاطرنشان کرد؛ برگزاری این همایش زمینه ساز حرکت دستیابی به جهش تولید در کشاورزی را تسهیل می کند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید