Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در سال زراعی 99-98 با برنامه ریزی های صورت گرفته بیش از۱۱۰هزار هکتار از اراضی زراعی شهرستان کرمانشاه به زیر کشت گندم رفته که از این سطح ۳۰هزار هکتار گندم آبی و۷۹هزار هکتار دیم است. ​وی سطح زیر کشت جو آبی را 4751 هکتار و جو دیم را 89533 هکتار اعلام کرد.

آغاز برداشت از 110هزار  هکتار مزارع گندم و ۹۲هزار هکتار جو شهرستان کرمانشاه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، ابراهیم دارایی با اعلام خبر فوق افزود:  پیش بینی می شود میزان تولید گندم شهرستان کرمانشاه به حدود 286 هزار تن و میزان تولید جو نیز به بیش از 162 هزار تن برسد.

دارایی در ادامه گفت: برداشت مزارع گندم و جو شهرستان از اوایل تیرماه شروع و تاکنون بیش از 48 درصد مزارع جو و یک و نیم درصد مزارع گندم از مزارع این شهرستان با بهره گیری از تعداد 131 دستگاه کمباین مهاجر و 174 دستگاه کمباین بومی و با نظارت اکیب های متشکل از کارشناسان مدیریت و مراکزجهاد کشاورزی تابعه و نیز کارشناسان عضو شرکت های خدمات فنی و مشاوره ای برداشت شده است.

وی گفت؛ تا کنون نیز حدود 6600 تن از گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط 8 مرکز خرید تضمینی زیر نظر اداره غله و خدمات بازرگانی و باقیمت تضمینی مصوب خریداری شده است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه سپس به بیمه غلات شهرستان اشاره داشت و خاطرنشان نمود: با استقبال کشاورزان  5602 هکتار از مزارع گندم و 1567 هکتار از مزارع جو شهرستان تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است

دارایی در خصوص شرایط آب وهوایی  شهرستان کرمانشاه گفت: شهرستان کرمانشاه با داشتن موقعیت و شرایط آب و هوایی ویژه خود همواره سطح وسیعی را از زمین های حاصلخیز استان را به خود اختصاص داده و سالانه درصد بالایی از تولید محصولات عمده از قبیل گندم، جو، ذرت، نخود، چغندرقند، و محصولات سبزی و صیفی و... در این شهرستان تولید می گردد که تولید این محصولات و شرایط آب و هوایی ویژه و کشاورزان پیشرو و زحمتکش به همراه کارشناسان مجرب و دلسوز شهرستان کرمانشاه را در جرگه شهرستان های موفق در تولید محصولات زراعی قرار داده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید