Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام‌آبادغرب، این شهرستان را قطب تولید چغندرقند در استان کرمانشاه عنوان کرد.

اسلام‌آبادغرب؛ قطب تولید چغندرقند در استان کرمانشاه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، کامران کریمی با بیان اینکه شهرستان اسلام‌آبادغرب قطب تولید چغندرقند در استان کرمانشاه است، گفت: چغندر تولیدی در این استان نه فقط از نظر کمیت، بلکه  از نظر کیفیت هم سرآمد است.

کریمی با اشاره به عیار بالای چغندر قند تولیدی در شهرستان اسلام آبادغرب، گفت: چغندرقند تولیدی در این شهرستان به دلیل عیار بالایی قند از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مورد توجه کارخانه‌های قند است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام‌آبادغرب افزود: این شهرستان  بیشترین سطح زیرکشت و تولید چغندرقند در استان کرمانشاه را دارد.

وی با بیان اینکه امسال حدود 3400 هکتار از اراضی شهرستان اسلام آبادغرب زیر کشت چغندر قند رفته، گفت: پیش بینی می‌شود امسال حدود 200 هزار تن چغندر قند در این شهرستان تولید شود. 

وی متوسط عملکرد مزارع چغندر قند را 60 تن در هکتار عنوان کرد که عدد قابل توجهی است.

کریمی با بیان اینکه بیش از 90 درصد چغندرقند تولیدی در شهرستان اسلام آباد غرب در کارخانه قند فعال در همین شهرستان فرآوری می‌شود، گفت: 10 درصد دیگر تولیدات این شهرستان برای فرآوری به کارخانه قند بیستون و یا کارخانه‌های قند دیگر استان‌ها فرستاده می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان اسلام آباد غرب بعد از شهرستان کرمانشاه که بزرگترین شهرستان کشاورزی کشور است، بیشترین سطح و تولیدات کشاورزی استان کرمانشاه را به خود اختصاص داده، گفت: سالانه بیش از 350 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در شهرستان اسلام آباد غرب تولید می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید