Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب طی خبری با بیان اینکه به زمان برداشت کلزا و گندم در شهرستان نزدیک می شویم از پیش بینی برداشت ۸۰ هزار تن گندم و ۹۰۰ تن کلزا از مزارع شهرستان خبر داد.

پیش‌بینی برداشت ۸۰  هزار تن گندم و ۹۰۰ تن کلزا از مزارع شهرستان اسلام آباد غرب

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، کریمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سطح زیر کشت کلزای شهرستان را 460 هکتار اعلام نمود و گفت: پیش بینی می شود امسال ۹۰۰ تن کلزا از مزارع در شهرستان برداشت شود.

کریمی خاطرنشان کرد: زراعت کلزا به عنوان یک محصول راهبردی در راستای پایداری کشت گندم و تحقق اقتصاد مقاومتی و تضمین امنیت غذایی کشور است که نظارت در زمان داشت، مدیریت آفات، بیماری ها و علف های هرز این محصول اهمیت زیادی دار و همچنین کشت کلزا ضمن مشارکت در تولید روغن خوراکی مورد نیاز کشور در داخل و تلاش برای بی نیازی از واردات این محصول، بهترین تناوب برای گندم و جو است که رعایت این امر علاوه بر افزایش تولید سال آینده، آفات، بیماری ها و علف های هرز را کاهش می دهد.

وی افزود خرید تضمینی و پرداخت بموقع به بهره برداران، از بسته‌های حمایتی امسال دولت به کلزا کاران است.

 کریمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آباد غرب با اشاره در ادامه با اشاره به نزدیک شدن زمان  برداشت گندم از ۵۵ هزار هکتار زمین کشاورزی این شهرستان گفت: پیش بینی می شود امسال ۸۰ هزار تن محصول از مزارع  گندم  راهی مراکز خرید شود.

وی افزود: مراکز خرید به تعداد کافی برای خرید تضمینی گندم  در نظر گرفته شده و ابراز امیدواری کرد: با تدابیر اندیشیده شده و هماهنگی‌های انجام شده کشاورزان شهرستان هیچ مشکلی برای تحویل گندم خود به مراکز خرید نداشته باشند و هماهنگی لازم به عمل آمده که پول کشاورزان به موقع پرداخت شود و هیچگونه وجهی بابت بدهی از حساب کشاورزان برداشته نشود.َ

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید