Iranian Agriculture News Agency

محمد رشیدی ؛

برگزاری نشست شورای مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان با نماینده منتخب مردم کرمانشاه

نماینده منتخب مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره ظرفیت های کشاورزی کرمانشاه گفت؛ کشاورزی می تواند بستر اشتغالزایی موثر را در استان فراهم کند.

کشاورزی می تواند بستر اشتغالزایی موثر را در استان فراهم نماید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، محمد رشیدی در ادامه با اشاره به ضعفهای ساختاری استان افزود؛ ضرورت توجه به اتحاد و همدلی در مجمع نمایندگان ضروری است و می بایست در سایه همدلی اقتدار را به کرمانشاه برگردانیم و این مهم تنها از راه اتحاد مجمع نمایندگان در راه استیفای حقوق مردم و مسئولین حاصل می شود.

رشیدی سپس با اشاره به برنامه ۳ ساله توسعه کشاورزی استان کرمانشاه افزود؛ در استان به مدیرانی چون مدیر فعلی جهاد کشاورزی استان نیازمند هستیم ،چون برنامه محور و دغدغه مند است.

وی آنگاه به مشکلات توزیع کود در استان ،تهیه الگوی کشت و ضرورت توجه به ترویج کارآمد و جوان‌گرایی در سطوح مدیریتی پرداخت و گفت؛ باید با نگرش علمی و توسعه فعالیتها کشاورزی استان را تقویت و رهبری کرد.

وی توسعه گلخانه ها را امری مهم و درآمدزا برشمرد و افزود؛عدم انحصارگرایی در صنایع تبدیلی امری مهم است و تولید در کنار صنایع تبدیلی مرتبط با آن می بایست از انحصار دور باشد .

نماینده منتخب مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی سپس به برنامه های سازمان در خصوص اصلاح قیمت نخود و توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار ،توسعه صنایع تبدیلی ،استفاده بهینه از اراضی منابع ملی، و ...پرداخت و گفت ؛ برای اجرای برنامه های اجرایی در جهاد کشاورزی می بایست به مراکز تحقیقات کشاورزی توجه ویژه شود.

رشیدی در ادامه با اشاره به جایگاه سازمان جهاد کشاورزی گفت ؛ می بایست در کشور توسعه اقتصادی و جهش تولید از دریچه جهاد کشاورزی دیده شود ،چون جهاد کشاورزی در تمامی دهستانها دارای دفتر و ساختار اداری منسجم و برنامه است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید