Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه خبر داد؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در راستای توسعه کشت حبوبات با اولویت نخود پاییزه، امسال ۱۳ هزار و ۳۹۰ هکتار از اراضی دیم این شهرستان به کشت نخود پاییزه اختصاص یافته است.

کشت ۱۳ هزار و ۳۹۰  هکتار نخود پاییزه در اراضی شهرستان کرمانشاه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمانشاه، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در راستای توسعه کشت حبوبات با اولویت نخود پاییزه، امسال ۱۳ هزار و ۳۹۰ هکتار از اراضی دیم این شهرستان به کشت نخود پاییزه اختصاص یافته است.

آشتاب با اشاره به سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در راستای افزایش تولید حبوبات دیم با هدف کمک به اقتصاد کشاورزان و ایجاد تناوب مناسب با غلات دیم، افزود: در سال زراعی جاری سطح زیر کشت نخود پاییزه شهرستان کرمانشاه نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته و از این سطح مقدار ۱۲ هزار و ۵۱ هکتار بصورت مکانیزه و یکهزار ۳۳۹ هکتار بصورت غیرمکانیزه کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه خاطر نشان کرد: ارقام نخود کشت شده در این شهرستان شامل منصور، عادل، آزاد، هاشم، آرمان، آنا، گوگسو و آراز است.

وی در ادامه افزود: با برنامه ریزی و پیگیری مداوم و برگزاری جلسات و دوره های آموزشی و ترویجی در راستای اجرایی نمودن برنامه ابلاغی توسعه کشت حبوبات دیم پاییزه نسبت به تشویق و ترغیب کشاورزان به کشت حبوبات اقدام شده است.

آشتاب گفت: کشت محصول نخود با توجه به اهمیتی که در افزایش حاصلخیزی خاک دارد می تواند بعنوان محصولی مناسب جهت تناوب در کشت با غلات استفاده شود؛ همچنین با توجه به بازار صادرات این محصول، می توان اقتصاد کشاورزان را رونق بخشید.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید