Iranian Agriculture News Agency

مدیر تعاون روستایی استان کردستان:

مدیر تعاون روستایی استان کردستان گفت: در استان کردستان سالانه ۵۰ در صد گندم تولیدی استان توسط شبکه تعاونی روستایی استان کردستان از کشاورزان خریداری میشود.

سالانه ۵۰ در صد گندم تولیدی استان توسط شبکه تعاونی روستایی کردستان خریداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، پیمان اسکندری، مدیر تعاون روستایی استان کردستان در دیدار نماینده، ولی فقیه در سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران و معاون اداری و مالی سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران با نماینده، ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: شبکه تعاون روستایی استان کردستان از لحاظ زیرساخت و شرایط لازم بعد از خوزستان و فارس سومین استان کشور می‌باشد و در شبکه تعاون روستایی استان کردستان در بخش خصوصی یک هزار و ۱۰۰ نفر پرسنل داریم که هیچگونه بارمالی برای دولت ندارند و یکی از بزرگترین اشتغالزایی‌های موجود در سطح استان است، همچنین حلقه‌های قبل و بعد تولید را ما درحال انجام هستیم که جزو وظایف این سازمان است.

مدیر تعاون روستایی استان کردستان افزود: مهمترین بخش اقتصادی استان کردستان بخش کشاورزی و دامپروری می‌باشد که ما تامین نهاده و خرید محصولات و کشت قراردادی و بحث‌هایی همچون تنظیم بازار و دیگر مباحث را در حوزه کشاورزی در دستور کار خود قرارداده ایم.

اسکندری درخصوص فروشگاه‌های زنجیره‌ای روستایی اترک عنوان کرد: تمامی اقلام ضروری و موجود در شهر‌های استان در ۲۸ فروشگاه زنجیره‌ای روستایی اترک در روستا‌های استان قابل عرضه به روستاییان گرانقدر کردستانی می‌باشد.

مدیر تعاون روستایی استان کردستان افزود: به تمامی روستا‌های استان آرد و سوخت می‌رسانیم، در حوزه صادرات محصولات کشاورزی ما در سال ۹۹ یکهزار تن محصول صادرات داشته ایم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید