Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی قروه از کشت 3 هزار و 500 هکتار از اراضی این شهرستان به سیب زمینی خبر داد و گفت: پیس بینی می شود امسال ۱۴۰ هزارتن سیب زمینی در قروه برداشت شود.

برداشت سیب زمینی از مزارع قروه آغاز شد/پیش بینی برداشت ۱۴۰ هزارتن سیب زمینی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، عبدالله عبدالملکی رئیس جهاد کشاورزی قروه گفت: در سال زراعی جاری ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی قروه به کشت سیب زمینی اختصاص یافته است و ۷۰۰ کشاورز در این زمینه فعالیت دارند.

وی در ادامه افزود: به طور میانگین میزان تولید سیب زمینی در هر هکتار ۴۰ تن است که بر اساس نوع بذر، آبیاری، رسیدگی به مزارع و...این میزان متغییر است و طبق برآورد صورت گرفته سالانه ۱۴۰ هزار تن سیب زمینی در قروه تولید می شود.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قروه، ارقام کشت شده سیب زمینی در مزارع قروه شامل اسپریت، بانبا، جلی و...است.

وی با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی و فرآوری سیب زمینی در قروه وجود ندارد، تصریح کرد: بخش عمده سیب زمینی تولیدی در قروه در بازار آزاد به فروش می رسد.

عبدالملکی اذعان کرد: بخشی از سیب زمینی تولیدی مصرف صورت تازه خوری دارد و این شرایط موجب شده که شرایط بازار نرخ سیب زمینی را تعیین کند و قیمت آن به ازای هر کیلوگرم در بازار ۴ هزار تومان باشد.

عبدالملکی در ادامه اظهار کرد: ۳۹ واحد انبار فنی سردخانه ای در قروه ایجاد شده که  ظرفیت نگهداری ۳۵ هزار و ۳۰۰ تن سیب زمینی در سال دارد و این شرایط تا حدودی موجب تامین سیب زمینی در سایر فصول را برای مصرف بازار داخل استان و سایر مناطق کشور فراهم ساخته است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید