Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی دهگلان:

مدیر جهاد کشاورزی دهگلان گفت: میزان تولید گندم طی سال گذشته در این شهرستان ۱۷۰ هزار تن بوده اما با توجه به کاهش نزولات جوی، امسال تولید ۷۵ هزار تن گندم پیش بینی شده که تا به حال ۴۰ هزار تن خریداری شده است. به گزارش خبرنگار ایانا از کردستان، فرید سپری، اظهار کرد: 16 هزار و 336 هکتار از اراضی استان کردستان زیر کشت انگور قرار گرفته که 11 هزار و 486 هکتار آن مربوط به انگور دیم و مابقی به صورت آبی کشت می‌شود. سپری خاطرنشان کرد: در مجموع نزدیک به 126 هزارو 956 تن انگور به صورت دیم و آبی از سطح مزارع استان برداشت می‌شود. وی افزود: سطح زیرکشت انگور آبی در استان کردستان 4 هزار و 850 هکتار است و پیش‌بینی می‌شود امسال 57 هزار و 962 تن انگور از سطح این مزارع برداشت شود. سپری خاطرنشان کرد: از 11 هزار و 486 هکتار سطح زیر کشت دیم این محصول، 68 هزار و 996 تن انگور برداشت می‌شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه شهرستان مریوان با ۴۲ درصد، سروآباد با ۲۲ درصد و بانه با ۱۳ درصد بیشترین سهم را از تولید انگور دیم در استان به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: بیشترین اراضی که در استان به کشت انگور آبی اختصاص یافته مربوط به دو شهرستان سنندج و بیجار است. به گفته وی، ۳۳ درصد تولید انگور آبی استان در سنندج و ۲۶ درصد در بیجار تولید می‌شود. سپری گفت: کردستان از لحاظ سطح و تولید انگور دیم بعد از استان فارس در جایگاه دوم کشوری قرار دارد و از لحاظ انگور آبی نیز در این شاخص در جایگاه ۱۵ کشوری قرار دارد.

۴۰ هزار تُن گندم از کشاورزان دهگلانی خریداری شد

به گزارش خبرنگار ایانا از کردستان، فرید سپری، اظهار کرد: 16 هزار و 336 هکتار از اراضی استان کردستان زیر کشت انگور قرار گرفته که 11 هزار و 486 هکتار آن مربوط به انگور دیم و مابقی به صورت آبی کشت می‌شود.

سپری خاطرنشان کرد: در مجموع نزدیک به 126 هزارو 956 تن انگور به صورت دیم و آبی از سطح مزارع استان برداشت می‌شود.

وی افزود: سطح زیرکشت انگور آبی در استان کردستان 4 هزار و 850 هکتار است و پیش‌بینی می‌شود امسال 57 هزار و 962 تن انگور از سطح این مزارع برداشت شود.

سپری خاطرنشان کرد: از 11 هزار و 486 هکتار سطح زیر کشت دیم این محصول، 68 هزار و 996 تن انگور برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه شهرستان مریوان با ۴۲ درصد، سروآباد با ۲۲ درصد و بانه با ۱۳ درصد بیشترین سهم را از تولید انگور دیم در استان به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: بیشترین اراضی که در استان به کشت انگور آبی اختصاص یافته مربوط به دو شهرستان سنندج و بیجار است.

به گفته وی، ۳۳ درصد تولید انگور آبی استان در سنندج و ۲۶ درصد در بیجار تولید می‌شود.

سپری گفت: کردستان از لحاظ سطح و تولید انگور دیم بعد از استان فارس در جایگاه دوم کشوری قرار دارد و از لحاظ انگور آبی نیز در این شاخص در جایگاه ۱۵ کشوری قرار دارد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید