Iranian Agriculture News Agency

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: استان ملزم به اجرای قیمت مصوب عرضه مرغ است هر چند که افزایش هزینه ها اجتناب ناپذیر است.

قیمت مصوب عرضه مرغ باید رعایت شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری، در پنجمین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ در استان کردستان، با ابراز امیدواری از روند کاهشی قاچاق جوجه یک روزه در خرداد ماه امسال نسبت به دو ماهه نخست امسال، اظهار کرد: با اقدامات خوبی که انجام گرفته قاچاق جوجه در استان تقریبا به صفر رسیده است.

وی با بیان اینکه درخواست هایی برای افزایش دستمزد و هزینه ها در حوزه کشتار و هزینه های حمل و سود عمده فروشان در تعیین قیمت دیده شده است، افزود: قطعا هر نوع افزایش در قیمت تمام شده مرغ تاثیرگذار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه افزایش 38 تا 42 درصدی دستمزدهای رسمی قطعا در هزینه کشتارگاه ها و سایر کارهای مرتبط با موضوع کشتار مرغ تاثیرگذار است، ادامه داد: استان ملزم به اجرای قیمت مصوب عرضه مرغ است هر چند که افزایش هزینه ها اجتناب ناپذیر است.

جعفری یادآور شد: طی چند ماه اخیر با وجود برخی مشکلات که در برخی استان های کشور وجود داشت، کردستان جزء استان های منظم در حوزه تولید و توزیع مرغ بود که این حاصل همکاری همه بخش ها از تولید کننده، کشتارگاه و دستگاه‌ها و مسئولان متولی امر بوده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید