Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد:

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد گفت: در راستای تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ثبت اسناد کشور اولین اسناد زراعی برای کشاورزان این شهرستان صادر شد.

اولین اسناد زراعی برای کشاورزان سروآبادی صادر شد

به گزارش خبرنگار ایانا از کردستان، اسماعیل منوچهری، اظهار داشت: در راستای اجرای تفاهم نامه وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان ثبت اسناد کشور مبنی بر صدور اسناد اراضی کشاورزی بعد از اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی اولین اسناد در روستای پایلوت دورود در شهرستان سروآباد برای زارعین صادر شد.

وی افزود: اسناد صادر شده بعد از اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی و تشکیل پرونده و ارجاع به اداره ثبت اسناد توسط مدیریت جهاد کشاورزی صورت گرفته و در این طرح نیاز به مراجعه کشاورز به دفترخانه و اداره ثبت اسناد و پرداخت هزینه های اضافی برای تهیه نقشه و ثبت درخواست نبود.

وی ادامه داد: تمامی هزینه های مربوط به صدور اسناد زراعی به غیر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال که مربوط به هزینه صدور سند است، توسط سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان پرداخت شده است.

منوچهری اضافه کرد: در این طرح مدت زمان تشکیل پرونده تا صدور سند زراعی کمتر از ۲ ماه بوده در حالی که در حالت عادی صدور اسناد به بیشتر از ۶ ماه زمان نیاز داشت.

وی با بیان اینکه در این مرحله ۱۲ سند برای زارعین صادر شده است گفت:‌ برای تمام کشاورزان روستای دورود که شرایط لازم را داشته باشند سند صادر خواهد شد و در ادامه در سایر روستاهای تابعه شهرستان نیز این طرح ادامه خواهد داشت.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید