Iranian Agriculture News Agency

معاون اول رییس جمهور:

معاون اول رییس جمهور به منظور بهره برداری و افتتاح چندین طرح عمرانی و اشتغالزایی، روستایی، دقایقی پیش وارد استان کردستان شد.

کردستان از استان‌های سرآمد در بخش کشاورزی است

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،  اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه) در بدو ورود به فرودگاه سنندج از سوی استاندار کردستان و تعدادی از مدیران ارشد استانی مورد استقبال قرار گرفت.

وی همچنین در گفتگو با خبرنگاران استان کردستان را از استان های پرظرفیت برای توسعه برشمرد و گفت: استان کردستان از منابع عظیم آب و زمین های حاصلخیز برخوردار است و این امر باعث شده که این استان از استان های سرآمد در بخش کشاورزی است.

معاون اول رییس جمهور استان کردستان را از استان های مهم مرزی کشور برشمرد و افزود: در مرزهای مختلف استان، طرح های مهمی برای توسعه تجارت در دست اقدام است تا با تکمیل زیرساخت های تجارت مرزی شاهد افزایش تجارت از طریق مرزهای این استان باشیم.

دکتر جهانگیری به پدیده کولبری در استان کردستان نیز اشاره و تصریح کرد: کولبری موضوعی نگران کننده و همواره مسئله ای دردآور بوده است که امیدوارم با اجرای مصوبه دولت در خصوص کولبری، شاهد ساماندهی وضعیت فعلی باشیم.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: با وجود آنکه دولت برای ساماندهی پدیده کولبری مصوبه ای را به تصویب رسانده است، امروز در این استان گزارش روند اجرای این مصوبه را دریافت خواهم کرد تا مشخص شود که چرا همچنان با پدیده کولبری در استان روبرو هستیم.

وی گردشگری را از دیگر فرصت های توسعه استان کردستان دانست و اظهار داشت: طبیعت زیبای استان کردستان باعث شده که این استان به یکی از جاذبه ها و مقاصد گردشگری در کشور تبدیل شود. البته شرایط کرونایی محدودیت هایی را در این خصوص ایجاد کرده که امیدوارم با از بین رفتن بیماری کرونا شاهد توسعه گردشگری در این استان باشیم.

دکتر جهانگیری با بیان اینکه طرح های مهمی برای توسعه استان کردستان پیش بینی شده است، گفت: این طرح ها در زمینه های مختلف نظیر پتروشیمی، فلزات، لاستیک و دیگر زمینه ها در دست اقدام هستند که امیدوارم در این سفر با حضور رییس هیئت عامل صندوق توسعه ملی و مدیران بانکها، شاهد تامین منابع و رفع موانع پیش روی اجرای این طرح ها باشیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید