Iranian Agriculture News Agency

معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

معاون امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: متقاضیان بخش کشاورزی این استان در سال جاری ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی دریافت کردند.

۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی کردستان پرداخت شد

به گزارش ایانا در  استان کردستان،خلیل فعله گری، اظهار داشت: این میزان تسهیلات توسط جهاد کشاورزی و نهادهای حمایتی به متقاضیان پرداخت شده که با استفاده از آن در ۲ هزار و ۹۸۲ طرح برای چهار هزار و ۵۲۵ نفر اشتغال ایجاده شده است.

وی اضافه کرد: سازمان جهاد کشاورزی کردستان در سال جاری ۳۶۴ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی سه هزار و ۴۴ طرح برای اشتغال پنج هزار و ۷۸۷ را به بانک‌های عامل معرفی کرده که تا بانک‌های عامل تاکنون ۶۳ درصد از این میزان شامل ۲۴۰ میلیارد تومان را به متقاضیان پرداخت کرده است.

فعله گری سهم تسهیلات پرداختی جهاد کشاورزی از محل اشتغال پایدار روستایی در سال جاری را یک ۱۶۲ میلیارد تومان برای یک هزار و ۴۵۲ طرح اعلام کرد و افزود: با استفاده از این طرح برای ۲ هزار و ۷۹۱ نفر به صورت مستقیم در طرح ها مشغول بکار شده اند.

وی یادآور شد: با استفاده از تسهیلات پرداختی نهادها نیز یک هزار و ۷۲۸ نفر در یک هزار و ۵۳۰ طرح مشغول بکار شده اند که در این بخش نیز ۷۸ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

کردستان با داشتن بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد دیم و آبی، یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی است که دارای ۵۰ هزار هکتار باغ است و سالانه ۴۰۰ هزار تُن انواع محصول در آن تولید و برداشت می‌شود.

میزان کل تولیدات استان کردستان دارای سه میلیون تُن انواع محصول است که وزارت جهاد کشاورزی در نظر دارد با توسعه فعالیت‌های مختلف این میزان را به حدود پنج میلیون تُن برساند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید