Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: طی هفته گذشته ۲۳۴ مجوز برای کشتار ۴۱۱ هزار قطعه مرغ در استان صادر شده و نیاز استان را به صورت کامل پوشش داده است.

صدور مجوز برای کشتار ۴۱۱ هزار قطعه مرغ در کردستان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، محمد فرید سپری، در جلسه تنظیم بازار گوشت مرغ استان، اظهار کرد: کردستان در تولید مرغ هیچ محدودیتی ندارد و همچنان گوشت مرغ با کیفیت در این استان تولید می‌شود.

وی افزود: طی هفته اخیر در شهرستان‌های مختلف استان ۲۳۴ مجوز برای کشتار ۴۱۱ هزار و ۲۵۰ قطعه مرغ به مقصد کشتارگاه‌های داخل استان صادر شده است.

سپری اعلام کرد: از هفته پیش رو نیز ۶۰ درصد مجوزها برای داخل استان و ۴۰ درصد برای خارج از استان صادر خواهد شود و بر اساس ظرفیت تولید و کشش بازار اعداد تغییر خواهند کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در راستای کاهش هزینه خانوار و بهبود معیشت مردم تلاش بر این است قیمت‌های مصوب برای هر کیلوگرم گوشت مرغ اجرا شود.

در ادامه این جلسه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: بر اساس آمارهای گرفته شده تا تاریخ ۱۲ آبان ماه سال‌جاری ۱۶۷ واحد با تولید جوجه‌های ۴۰ روزه با ظرفیت ۳۷۸ هزار و ۹۲۰ قطعه جوجه‌ریزی کرده‌اند.

سید احمد زکریایی نژاد افزود: این تعداد به مرور روانه بازار می‌شود و چنانچه مدت پرورش از ۴۰ روز بیشتر باشد برای این مدت اضافی نهاده به آنها تعلق نمی‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کشتار و افزایش هزینه تولید خوشبختانه مشکل خاصی در تولید مرغ در استان کردستان وجود ندارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید