Iranian Agriculture News Agency

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز، مرغ و ماهی سنندج:

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز، مرغ و ماهی سنندج یکی از دلایل عمده افزایش قیمت گوشت قرمز در استان کردستان را قاچاق دام زنده اعلام کرد و گفت: یکی از مهمترین علل قاچاق دام زنده هم اختلاف برابری نرخ ریال و دلار است.

قاچاق دام عامل اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز در کردستان است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، محمد کرمی رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز، مرغ و ماهی سنندج اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار قاچاق دام زنده و تمایل چوبداران به فروش دام خود به خارج از مرزها است.

وی اضافه کرد: اختلاف قیمت بین ریال، دینار و دلار باعث شده که برخی تولیدکنندگان از استان های مرزی همچون کردستان دام خود را از طریق قاچاق از کشور خارج کنند.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز، مرغ و ماهی در سنندج افزود: قیمت دام زنده با نرخ دلار سه برابر بیشتر از قیمت آن با ریال و تومان است بنابراین بیشتر چوبداران و فروشندگان دام بدنبال راه‌هایی برای کسب سود بیشتر هستند.

کرمی یادآور شد: روزانه چندین راس دام قاچاق در مرزهای استان کشف و سپس با حکم مراجع قضایی به کشتارگاه ها انتقال داده می‌شود و در این بین امکان دارد محموله‌هایی هم دور از چشم مرزبانان از مرز خارج شود.

وی گفت: امروز ۳۰۰ راس دام قاچاق کشف شده در استان به کشتارگاه انتقال داده شد و امیدواریم با اقدامات انجام شده مسوولان و نیروهای انتظامی شاهد کاهش قاچاق و در نتیجه کاهش قیمت گوشت قرمز باشیم. 

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز، مرغ و ماهی در سنندج تاکید کرد: قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز مخلوط امروز در بازار مرکز استان ۱۲۵ هزار تومان است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید