Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت :

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: اهمیت پدافند غیر عامل این است که ما با کمترین هزینه بتوانیم از بروز هر فاجعه و خسارت زیاد جلو گیری کنیم.

اجرای پدافند غیر عامل  تضمین کاهش بروز خسارت در دوران رخدادها و حوادث

 

به گزارش خبرنگار ایانا در  استان کردستان، محمد فرید سپری در چهارمین جلسه کارگروه پدافند غیر عامل در سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان که با  حضور ، محمدرضایی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی ، دبیر کارگروه، معاونین و مدیران واحدهای تابعه و وابسته در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت پدافند غیر عامل این است که ما  با کمترین هزینه بتوانیم از بروز هر فاجعه و خسارت  زیاد جلو گیری کنیم.

وی افزود: حساسیت و توجه بیشتر در اجرایی کردن برنامه های هفته نکوداشت پدافند غیر عامل با اولویت توجه  بیشتر به کمبودها باعث می شود اهمیت این مهم بر همگان ثابت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:  در شرایط حاکم  کشور، نیازمند این هستیم که در  مانورها به صورت واقعی  کار کنیم تا توانایی و تاب آوری خود را مورد آزمون و سنجش قرار دهیم.

وی تاکید کرد: امنیت غذایی یکی از مهمترین وظایف ما در قبال مردم است  که باید با دقت کامل و با کمترین انحراف بتوانیم این کار را انجام بدهیم؛ براین اساس باید در پدافند غیرعامل تاب آوری، یک موضوع فوق العاده مهم  است و  امسال پدافند غیرعامل زیستی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات ارزشی بخش کشاورزی استان تامین کود اوره با ظرفیت زیاد است که این مهم با رعایت میزان بذر محدود در هکتار و تحت مصرف خاص خود باعث افزایش یک تن عملکرد در هکتار گندم استان شده است. و تداوم این بحث به امنیت غذایی کشور کمک خواهد کرد.

سپری با اشاره به تاثیر آموزش و ترویج در تقویت پدافند غیرعامل در استان کردستان اظهار کرد: از مهمترین اقداماتی که ضرورت انجام آن احساس می شود اطلاع رسانی و آگاهی سازی با تهیه و توزیع  پوستر و تراکت در مکانها و فضای مجازی است. 

وی یادآور شد: توانمند سازی پرسنل مرزبانی در خصوص شناخت آفات و بیماری های قرنطیه ای گیاهی و دامی بسیار حائز اهمیت است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی در حال حاضر استان ما به بیش از ۲۱۰ انواع بیماری، نماتود سرطان خاک، آفت گیاهی و دامی قرنطینه داخلی دارد که در بحث توجه به انواع آفت و بیماریهای دامی و زراعی هم دقت فراوانی وجود دارد که به هر نحوی وارد استان و کشور نشود.

وی اذعان کرد : مهم ترین بحث در مانورها شناخت تهدیدات و نقاط ضعف است و از جمله مانورهای امسال  می توان به اجرای مانور پیشگیری از آلودگی زیستی در خط تولید کارخانه های آرد، اجرای مانور اطفای حریق توسط منابع طبیعی استان کردستان، برگزاری برنامه های آموزشی برای مرزبانی توسط دامپزشکی استان کردستان اشاره کرد.

درپایان این جلسه هماهنگی  های لازم در خصوص فعالیت های کارگروه پدافند غیر عامل جهاد کشاورزی ویژه نکوداشت هفته پدافند غیر عامل و مراکز ثقل تحت پوشش سازمان بازنگری شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید