Iranian Agriculture News Agency

کار برداشت انجیر از سطح ۷۳ هکتار از باغات سروآباد آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۲۸۰ تن انجیر در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

برداشت انجیر از ۷۳ هکتار باغات سروآباد آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، مدیر جهاد کشاورزی سروآباد، اظهار کرد: برداشت انجیر از اواخر مرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد.

اسماعیل منوچهری افزود: از مجموع ۷۳ هکتار باغات انجیر سروآباد ۲۸ هکتار باغات بارور و ۴۵ هکتار آن را باغات غیر بارور تشکیل می‌دهد که در سال های آینده با بارور شدن باغات غیربارور تولید انجیر در این شهرستان چند برابر افزایش خواهد یافت.

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد یادآور شد:‌ متوسط برداشت انجیر در هر هکتار ۱۰ تن است و پیش بینی می شود امسال بیش از ۲۸۰ تن انجیر مرغوب و با کیفیت در باغات شهرستان تولید شود.

وی اضافه کرد: از مهمترین ارقام انجیر تولید شده در باغات سروآباد انجیر سبز یا استهبان از گروه انجیرهای ازمیری که به صورت دیم کشت شده و انجیر سیاه یا سان پدرو که به صورت آبی کشت می شود و در اصطلاح محلی به آن انجیر زرد، موجیفی، شاه انجیر، سیاه، کویله و کشاورزی می‌گویند.

منوچهری گفت:‌ مهمترین باغات انجیر سروآباد در روستاهای سلین، ژیوار، ناو، نوین و گواز واقع شده و هر ساله برای بیش از ۵۰۰ خانوار این روستاها ایجاد اشتغالزایی و درآمدزایی می کند.

وی تاکید کرد: شهرستان سروآباد بدلیل داشتن آب و هوای مناسب، رودخانه های پرآب و دائمی و چشمه سارهای فصلی و از همه مهمتر بافت جمعیتی مولد و پیشنیه تاریخی در امر باغداری زمینه مناسبی را برای تولید انواع محصولات باغی نظیر انجیر فراهم کرده که در سال های آینده شاهد تولید بیشتر این محصولات در  شهرستان خواهیم بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید