Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان بر توسعه فعالیت‌های مشارکتی در بخش کشاورزی استان کردستان تاکید کرد.

تاکید بر توسعه فعالیت‌های مشارکتی در بخش کشاورزی کردستان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، محمد فرید سپری رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در اولین جلسه کارگروه تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی که با حضور معاونین ومدیران سازمان، مدیر تعاون روستایی و مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان برگزار شد گفت: تعاونی‌های عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان باید با ایجاد اتحاد، همدلی و همراهی نسبت به اجرای اهداف و برنامه‌های تعاونی‌ها اقدام کنند و با این شرایط می‌توان به موفقیت این تعاونی‌ها امیدوار شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بر توسعه و فعالیت‌های مشارکتی در بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود، ضروریست تشکل‌های بخش کشاورزی فعالیت‌های تولیدی را از تامین مواد اولیه تا تولید، بازاریابی و فروش محصول به انجام برسانند و تمام منافع اقتصادی این فعالیت‌ها به تعاونی بازگردد.

او با تاکید بر این که هدف ما حمایت از زنجیره‌های ارزش است تصریح کرد: باید فعالیت‌های ما در بخش کشاورزی در راستای حمایت و توسعه زنجیره‌های ارزش باشد.

سپری یادآور شد تعاونی‌ها باید حول یک هدف مشترک به منظور رفع نیاز اعضا با تجمیع سرمایه‌های اندک تشکیل شود تا تحولی در کسب و کار خود ایجاد کنند.

او خاطرنشان کرد: لازم است هدایت تعاونی‌ها به سمت بازار و محصولات صادرات محور باشد و به عنوان یک اولویت مهم بستر‌های لازم برای توسعه و تقویت تعاونی‌ها را فراهم نماید.

سپری افزود: بازار به عنوان حلقه مهم زنجیره ارزش با به کار گیری ظرفیت‌های استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نباید از این مهم غافل شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اهمیت صادرات محصولات کشاورزی استان کردستان گفت: ما نباید تنها به اقلیم کردستان عراق برای صادرات اکتفا کنیم بلکه باید با تقویت این بخش و استفاده از دیگر ظرفیت‌های مانند بازار اوراسیا و با رعایت ملزومات آن بخش صادرات محصولات کشاورزی استان را تقویت نمائیم.

سپری اظهار کرد: صندوق خرد زنان نیازمند یک تقویت اساسی برای ایجاد زنجیره ارزشی با اولویت تامین بازار است و این مهم می‌تواند علاوه بر ایجاد انگیزه تولید، افزایش درآمد در روستا‌ها را ارتقا دهد.

او یادآور شد: مشکلات صندوق‌های خرد زنان روستایی باید شناسائی شود و تحرکی اساسی با بکارگیری زنان در فعالیت‌های صندوق ایجاد کرد.

در ادامه مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان، مدیر تعاون روستایی استان و معاونین ستادی سازمان به ارائه گزارش و پیشنهاد‌های لازم در راستای ارتقاء و تقویت تعاونی‌های عضو در صندوق پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید