Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از آغاز برداشت گندم و کلزا در این استان تاکنون ۱۹ هزار و ۳۶۵ تن محصول مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید تضمینی خریداری شده است.

بیش از ۱۹ هزار تُن محصول مازاد بر نیاز در کردستان خریداری شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، محمدفرید سپری با اشاره به اینکه برداشت و خرید گندم از مزارع شهرستان‌های سقز، کامیاران و بیجار آغاز شده است، اظهار کرد: از زمان آغاز برداشت در استان تا روز گذشته ۱۸ هزار و ۸۳۳ تن گندم از گندمکاران این سه شهرستان خریداری شده است.

وی یادآور شد: ۹۰ مرکز در استان گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می‌کنند که از این تعداد ۶۸ مرکز مربوط به تعاون روستایی و مابقی سیلوهای بخش دولتی و خصوصی است.   

سپری با بیان اینکه  نرخ پایه خرید تضمینی گندم در سال جاری به ازای هر یک کیلوگرم ۲۵ هزار ریال تومان تعیین شده است، افزود: قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه در سال ما قبل آن که ۱۷ هزار ریال بود ۴۷ درصد رشد داشته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تاکید کرد: خرید روزانه گندم در حال حاضر سه هزار و ۴۷۹ تن است که انتظار داریم در روزهای آینده این میزان چندین برابر شود.

وی با اشاره به اینکه امسال قیمت خرید تضمینی کلزا نیز ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال است یادآور شد: از ابتدای برداشت کلزا هم در استان تاکنون ۵۳۲ تُن محصول مازاد بر نیاز از کلزاکاران خریداری شده است.   

سپری اضافه کرد: ارزش ریالی محصول خریداری شده تاکنون به میزان ۳۹۱ میلیارد و ۷۵۸ میلیون ریال شامل ۳۷۵ میلیارد و ۳۷۰ میلین ریال گندم و ۱۶ میلیارد و ۳۸۸ میلیون ریال نیز کلزا است.

وی یادآور شد: اولین  چک لیست مراکز خرید  گندم استان نیز به تاریخ ۱۰ تیرماه بابت خرید پنج هزار و ۸۰۰ تن برای پرداخت به بانک کشاورزی ارسال شده و بقیه چک لیست‌ها نیز در حال آماده سازی برای ارسال به بانک است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید