Iranian Agriculture News Agency

فرماندار ویژه شهرستان سقز

تمام روستاهای سقز گازرسانی می‌شود

فرماندار ویژه شهرستان سقز عنوان کرد: سرمایه‌گذاری هدفمند در بخش کشاورزی، نویدبخش توسعه اقتصادی و جهش تولید خواهد بود لذا امسال اعتبارات بیشتری به این حوزه اختصاص خواهد یافت.

اعتبارات حوزه کشاورزی شهرستان سقز افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، کامیل کریمیان در نشست با اعضای شورای 4 بخش شهرستان سقز، اظهار کرد: امسال اعتبارات بیشتری به حوزه کشاورزی، دامدارای و دامپروری اختصاص خواهد یافت.

فرماندار ویژه شهرستان سقز عنوان کرد: سرمایه‌گذاری هدفمند در بخش کشاورزی، نویدبخش توسعه اقتصادی و جهش تولید خواهد بود لذا امسال اعتبارات بیشتری به این حوزه اختصاص خواهد یافت.

وی از بخشداران خواست با همکاری کشاورزان و روستائیان ضمن حمایت از سرمایه‌گذاران برای آبادانی و افزایش و رونق تولید در سال جهش تولید بیشتر تلاش کنند.

فرماندار سقز همچنین گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام روستاهای شهرستان سقز، گازرسانی خواهد شد.

کریمیان بیان کرد: مرکز بخش سرشیو که هم اکنون در روستای حسن سالاران قرار دارد، به منظور تسهیل در خدمات به مردم روستاهای این بخش به قشلاق پل که در مسیر اصلی سقز مریوان واقع شده است منتقل می‌شود.

فرماندار سقز با اشاره به انتقاد روستائیان از سرمایه‌گذاران معادن و شن و ماسه، عنوان کرد: این افراد بایستی ضوابط و شرایط برداشت، حفاظت از منابع طبیعی و زیست‌محیطی را رعایت کنند و در صورت وارد کردن خسارت غیرعمد با مشارکت مردم روستا، نسبت به اصلاح خرابی‌ها به ویژه ترمیم آسفالت و بهسازی جاده‌ها و نیز مسیرهای روستایی تلاش کنند.

اعضای شورای بخش هم خواستار بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی، رفع مشکل آنتن‌دهی تلفن، جذب کمک معیشتی برای نیازمندان، رفع مشکل کمبود کود شیمایی، انتقال مرکز بخش سرشیو از حس‌سالاران به قشلاق پل شدند.

همچنین آنان از نحوه فعالیت صاحبان معادن بخش و ماسه‌شویی‌ها به دلیل برداشت بی‌رویه، از بین بردن زیرساخت‌ها و به ویژه آسفالت جاده‌های روستایی و بین شهری گلایه و انتقاد کردند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید