Iranian Agriculture News Agency

معاون سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

معاون سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به خسارت ۱۲۶ میلیارد تومانی بارش شدید باران و تگرگ بهاره به بخش کشاورزی استان، گفت: حدود ۹ درصد از کل اراضی خسارت دیده در سال جاری زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی است.

۹ درصد از اراضی کشاورزی خسارت دیده کردستان زیر پوشش بیمه است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، خلیل فعله گری اظهار کرد: بارش شدید باران و تگرگ از اول فروردین تا ششم اردیبهشت امسال بیش از ۱۲۶ میلیارد تومان خسارت به محصولات زراعی، باغی و دامی استان کردستان وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ هزار و ۳۷۴ هکتار اراضی زراعی دیم و آبی کردستان در این مدت خسارت دیدند، اضافه کرد: به پنج هزار و ۱۳۶ هکتار اراضی باغی، ۲۷ راس دام سبک و ۱۰ واحد دامداری سنتی روستایی استان خسارت وارد شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی اقدام موثری برای جبران خسارت وارد شده به این بخش است، گفت: براساس بررسی های انجام شده حدود ۹ درصد از کل اراضی کشاورزی استان که خسارت دیدند زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی است.

فعله‌گری یادآور شد: به دلیل وجود بارش های متمادی در این مدت  امکان ریکاوری و بهبودی بخش کشاورزی و در نهایت تغییر میزان سطح خسارت دیده در استان وجود دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید