Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان :

نقشبندی اذعان کرد: رسانه ها، اینجیو ها و بخش خصوصی در فرهنگ سازی برای حفظ و پایداری اراضی ملی نقش مهم و ارزشمندی دارند.

نقش مهم رسانه ها، (NGO) و بخش خصوصی در فرهنگ سازی برای حفظ و پایداری اراضی ملی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان استان کردستان، سعدی نقشبندی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان بااشاره به نقش پر اهمیت رسانه در پیشگیری بیماری کرونا اظهار کرد :در کنار کادر درمان، رسانه ها نقش پررنگ تری در پیشگیری، درمان و آموزش مقابله با این بیماری ایفا می کنند.

وی افزود:دشمنان ما در حال حاضر با سوء استفاده از موقعیت فعلی کشور قصدشان ایجاد تشویش و نگرانی برای مردم است باید با اگاهی رسانی دقیق نسبت به رفع نگرانی مردم اقدام کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: چند روز پیش برای اجرای چاله کنی کوه آبیدر برای اجرای غرس نهال در هفته منابع طبیعی متاسفانه رسانه های معاند با انتشار اخبار کذب سعی در تشویش مردم داشتند که شفاف سازی این مهم به عنوان یک اولویت در جلوگیری از توقف این چاله کنی ها بجا و ارزشمند بود.

نقشبندی در ادامه  تاکید کرد:در راستای اجرای  جنگل کاری، غرس نهال  بیماری کرونا هیچ تاثیری نداشته و اقدامات غرس نهال با نظارت و دقت کامل منابع طبیعی و آبخیزداری همچنین شبکه بهداشت استان انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد :روز سه شنبه 20 اسفند در ضلع جنوبی پارک کودک بامشارکت مردم و حضور مسئولان استانی برگزار می شود.

وی درادامه عنوان کرد:بیشترین اقدامات انجام شده در توسعه جنگلکاری براساس سه اصول حفرچاله های استاندارد.،غرس اصولی نهال و مواظبت و نگهداری انجام می شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان در ادامه با تاکید بر نقش پراهمیت (NGO)و بخش خصوصی در توسعه جنگل کاری استان اظهار داشت :انجمن های فعال در این حوزه موفق و همراه منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوده و بخش مهمی از این اقدامات به ویژه حفظ و نگهداری عرصه‌های جنگلی با مشارکت آنها انجام می شود.

وی یادآورشد : در راستای جلوگیری از کانون های ریزگرد و بیابان زدایی بخش مهمی از اعتبارات تخصیصی به زاگرس اختصاص  که در سال 98 از محل صندوق توسعه ملی 36میلیارد تومان بصورت نقدی تعین و تا امروز با تخصیص 65درصد رشد داشته است.

نقشبندی گفت: میانگین رشد اجرای پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری استان در حوزه آبخیزداری 82 درصد، مراتع و عملیات بیولوژی 85 درصد، جنگل 100 درصد، کارداس 82 درصد، 75درصد مبارزه و آفات، ترویج  84 درصد، جایگزین سوخت 100درصد و اطلاع رسانی 71 درصد تحقق یافته است.

وی ادامه داد:278 روستا یعنی 19 هزار خانوار که 52 درصدرا به خود اختصاص داده از اقدامات منابع طبیعی 6استان کردستان بهرمند شده اند.

وی اذعان داشت:در راستای مبارزه با قاچاق چوب  نقش مردم، دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی در راستای حفظ و حراست از اراضی بسیار مهم و ارزشمند است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان افزود: در سالجاری 11فقره قاچاق  چوب کشف که بیشترین آمار به شهرستان قروه اختصاص داشته و در راستای کشف زغال چوب نیز 4و نیم تن زغال که بیشترین آمار آن به سنندج اختصاص دارد کشف شده است.

به گفته نقشبندی با 100 هزار اصل نهال آمادگی 160 هکتار غرس نهال برای سالجاری وجود دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید