Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

هدف‌گذاری افزایش تولید محصولات کشاورزی کردستان به ۴.۳ میلیون تن

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در حال حاضر تولیدات محصولات کشاورزی کردستان به ۳.۶ میلیون تن افزایش یافته است که براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان دولت سیزدهم به ۴.۳ میلیون تن خواهد رسید.

هدف‌گذاری افزایش تولید محصولات کشاورزی کردستان به ۴.۳ میلیون تن

به گزارش خبرمگار ایانا از کردستان، پیمان اسکندری  در نشست استاندار کردستان و مدیران اقتصادی استان پیرامون تحقق شعار سال ۱۴۰۳ که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم شاهد رشد قابل توجه در تولید محصولات کشاورزی استان از دو و نیم میلیون تن به ۳.۶ میلیون تن هستیم که بر اساس برنامه‌ریزی به عمل آمده تا پایان دولت سیزدهم به ۴.۳ میلیون تن خواهد رسید.

وی افزود: سال ۱۴۰۲ شاهد رشد تولید محصولات کشاورزی در استان و ثبت رکورد ۳.۶ میلیون تن بودیم که امسال پیرو منویات رهبری تمام توان خود را برای جهش تولید در این حوزه به کار خواهیم گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: توسعه صادرات، تنظیم بازار و رشد اقتصادی همگی منوط به تولید است و حوزه کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های خود می‌تواند پرچمدار جهش تولید در استان باشد.

اسکندری با اشاره به ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان در راستای جهش تولید با مشارکت گسترده مردمی، ادامه داد: تعاونی‌های روستایی و تعاونی‌های تولید زمینه‌ساز مشارکت مستقیم مردم در امر تحقق شعار سال هستند که در استان کردستان این تعاونی‌ها ۱۸۳ هزار نفر عضو دارند که اگر تقویت شوند شاهد رشد تولید در استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بخش کشاورزی کاملاً اقتصادی مردمی دارد و بیش از ۱۳۰ هزار نفر بهره‌بردار در این بخش در سطح استان فعال هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: زمان صدور مجوزها از سوی برخی دستگاه‌ها به کندی پیش می‌رود و جواب استعلام‌ها بسیار طول می‌کشد که این مانعی بزرگ سر راه تولیدکنندگان خواهد بود.

اسکندری با اشاره به بعضی دستاوردهای سازمان جهاد کشاورزی استان در عرصه تولید، ادامه داد: تولید مرغ در استان روی روال عادی قرار گرفته و از آبان ماه سال گذشته تاکنون تغییر نرخ قیمت مرغ را نداشته‌ایم.

وی توضیح داد: طرح جهش تولید در دیم‌زارها به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب توسط وزارت جهاد کشاورزی با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) آغاز شده است و استان کردستان با ۶۰۰ هزار هکتار بیشترین سطح زیر کشت را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده که برکات این طرح که هر سه ماه یک‌بار پایش و گزارش آن خدمت رهبری ارائه می‌شود که موجب جهش تولید در دیم‌رازهای استان می‌شود.

 

خبرنگار: مهدی فتحی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید