Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

قیمت گوشت مرغ در کردستان کاهشی شده است/ذخایر کالاهای اساسی در استان مناسب است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: با همراهی تولیدکنندگان و تقویت نظارت بر بازار قیمت گوشت مرغ در کردستان کاهشی شده است و امیدواریم با همراهی اتحادیه قصابان، قیمت گوشت قرمز نیز کاهشی شود.

قیمت گوشت مرغ در کردستان کاهشی شده است/ذخایر کالاهای اساسی در استان مناسب است

به گزارش خبرنگار ایانا در کردستان، پیمان اسکندری در قرارگاه امنیت غذایی استان که در سالن جلسات ستاد سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، بیان کرد: در حوزه تأمین و ساماندهی عرضه میوه و گوشت آماده همکاری با دیگر دستگاه‌های اجرایی هستیم تا دغدغه مردم در این راستا کاهش یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان توضیح داد: لازم است میوه به‌صورت مستقیم از تولیدکنندگان به مصرف کنندگان عرضه شود تا میوه در سطح بازار با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد، لذا در این راستا شهرداری سنندج و دیگر شهرداری‌های سطح استان همکاری لازم را در ایجاد میادین و بازارچه‌های عرضه مستقیم میوه و تره بار و اقلام پروتئینی در مناطق و محلات مرکزی و حاشیه‌ای در دستور کار خود قرار دهند و این سازمان آماده هر گونه همکاری با آنها است. 

اسکندری بیان کرد: قیمت گوشت مرغ طی چند روز اخیر کاهشی شده و امیدواریم با همراهی اتحادیه قصابان، قیمت گوشت قرمز نیز کاهشی شود.

وی افزود: با راه‌اندازی سامانه مانیتورینگ تولید و عرضه مرغ شاهد شفافیت در این عرصه هستیم و همه دستگاه های نظارتی به آسانی می‌توانند بر روند تولید و عرضه مرغ حتی در سطح خرده فروشی‌ها در استان نظارت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: وقتی قیمت دام زنده کاهش یافته اتحادیه قصابان قیمت عرضه گوشت در بازار را کاهش دهد و ما به جد پیگیر تحقق این موضوع هستیم.

اسکندری ادامه داد: بحث لیبل بندی دام‌های ورودی به کشتارگاه در کاهش نرخ  و کنترل بازار تأثیر گذار خواهد بود.

وی یادآور شد: خوشبختانه ذخایر نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی در استان مناسب است اما با توجه به مناسبت‌های پایان سال و حلول ماه مبارک رمضان و ایام پایانی سال مبحث ذخایر مایحتاج مردم و نظم در توزیع مدنظر این سازمان است.

اسکندری تأکید کرد: کالاهای اساسی بر اساس سرانه جمعیت شهرستان ها توزیع می شود و این مهم بر آرامش بازار و توزیع متوازن کالاها در سطح استان بسیار مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید