Iranian Agriculture News Agency

خرید تضمینی کلزا در کردستان از مرز چهار هزار تن گذشت

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان گفت: از ابتدای فصل برداشت دانه روغنی کلزا تا پنج مرداد چهار هزار و ۱۰ تن کلزا در استان به‌طور تضمینی خریداری شد.

خرید تضمینی کلزا در کردستان از مرز چهار هزار تن گذشت

 به گزارش خبرنگار ایانا در کردستان جمال صالحی  با اشاره به اینکه از اوایل تیرماه سال جاری برداشت کلزا از مزارع استان آغاز شد، بیان کرد: تا پنجم مرداد از مجموع کلزای خریداری شده استان بیشترین میزان خرید مربوط به شهرستان سقز با هزار و ۹۶۹ تن است.

وی افزود: بعد از سقز، به ترتیب بیشترین میزان خرید مربوط به شهرستان‌های کامیاران با ۶۶۹ تن، دهگلان ۴۸۷ تن، مریوان ۴۷۶ تن و قروه ۴۰۹ تن بود.

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان با بیان اینکه قیمت تضمینی هر کیلوگرم کلزا در سال زراعی جاری ۳۰ هزار تومان است، یادآور شد: ارزش کلزای خریداری شده در استان هزار و ۲۰۳ میلیارد ریال است.

صالحی خاطرنشان کرد: از مجموع بهای کلزای خریداری شده تاکنون ۶۲۹ میلیارد و ۹۰۱ میلیون ریال به حساب کلزاکاران استان واریز شده است.

در سال زراعی جاری (مهر سال ۱۴۰۱ تا شهریور ۱۴۰۲) دو هزار و ۸۶ هکتار از مزارع استان به کشت کلزا اختصاص پیدا کرده است و براساس آخرین برآورد انجام شده امسال افزون بر پنج هزار تن محصول کلزا از مزارع استان برداشت می‌‍شود که این میزان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته که دو هزار و ۸۳۰ تن بود، دو برابر افزایش می‌یابد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید