Iranian Agriculture News Agency

استاندار کردستان اعلام کرد:

تامین سلامت غذایی از مهم‌ترین مولفه‌های حکمرانی است

استاندار کردستان گفت: بیش از ۳۰ درصد اشتغال و سهم اصلی اقتصاد استان از بخش کشاورزی تامین می‌شود.

تامین سلامت غذایی از مهم‌ترین مولفه‌های حکمرانی است
به گزارش خبرنگار ایانا در کردستان، اسماعیل زارعی کوشا پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سالن جلسات شهدای جهاد کشاورزی کردستان، با اشاره به جایگاه فعالان حوزه جهاد کشاورزی، نقش آنان در تامین امنیت غذایی جامعه را موثر بیان کرد.

وی در ادامه بیان کرد:  تلاشگران این عرصه در مجموعه جهاد کشاورزی استان با انسجام و همدلی، کارپرثمر و نتیجه‌بخشی را در این حوزه مدیریت می‌کنند.

استاندار کردستان  تامین امنیت غذایی  و سلامت غذایی جامعه و نظارت بر این موارد را جزء مهم‌ترین مولفه‌های حکمرانی عنوان کرد.

زارعی کوشا با بیان اینکه در حکمرانی امنیت و سلامت در کنار هم  و در راس هستند، ادامه داد:  این امر نشان از اهمیت رسالت  جامعه جهاد کشاورزی است لذا کار آنان کمتر از دستگاه‌های امنیتی و شورای تامین نیست چون تامین سلامت مردم با نوع عملکرد و نظارت ایشان مرتبط است.

وی مهم‌ترین عامل توفیق در هر سازمانی را وفاق و همدلی بیان کرد و گفت: با تفرقه و تک روی نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

استاندار کردستان افزود: اهتمام نسبت به مدیر ارشد در سازمان جهاد کشاورزی استان به وجود آمده و بسیاری از توفیقات شکل گرفته در این سازمان نتیجه انسجام و تعهد تک تک تلاشگران آن است.

زارعی کوشا در ادامه موضوع  اراضی دیم و آبی و محرومیت استان با وجود ظرفیت‌های خوب آبی را دغدغه سالیان متمادی برشمرد و خاطرنشان کرد:  سطح پایینی از اراضی آبی باعث شده که ارزش افزوده و دست رنج قابل توجهی که باید به کشاورز و اقتصاد کشاورزی استان برسد، تعلق نگرفته است اما خوشبختانه با اخذ مجوزهایی در دوره گذشته،  امسال این امر عملیاتی و محقق خواهد شد.

وی با ذکر اینکه بیش از ۳۰ درصد اشتغال استان را کشاورزی تشکیل می‌دهد که بخش اصلی اقتصاد استان است اضافه کرد:  امیدواریم با عزم جدی و تدابیر و مدیریت بیشتر فعالان این حوزه به شرایط بهتری دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید