Iranian Agriculture News Agency

ظرفیت تولید تخم مرغ در کردستان به ۷۲۰۰ تن در سال افزایش می یابد

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: با تکمیل پروژه های جدید، ظرفیت تولید تخم مرغ در استان به هفت هزار و ۲۰۰ تن در سال افزایش می یابد.

ظرفیت تولید تخم مرغ در کردستان به ۷۲۰۰ تن در سال افزایش می یابد
به گزارش  خبرنگار ایانا در کردستان، سیدمادح حسامی مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰۱ واحد مرغداری فعال در کردستان با ظرفیت بیش از ۱۴ میلیون قطعه در دوره و حدود ۵۸ میلیون قطعه در سال با توان تولید ۱۱۰ هزار تن گوشت مرغ وجود دارد.

وی افزود: هفت واحد مرغ تخم گذار هم در استان داریم که ظرفیت تولید سالانه آنها چهار هزار و ۴۰۰ تن است.

حسامی خاطرنشان کرد: ۲ واحد تولید مرغ تخم گذار هم با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در استان در حال احداث است که ظرفیت تولید یکی از آنها ۷۰ هزار قطعه و واحد دیگر هم ۱۰۰ هزار قطعه است.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه ۲ واحد مذکور در شهرستان‌های سنندج و دیواندره واقع شده‌اند، افزود: با بهره‌برداری از این واحدها ظرفیت تولید سالانه تخم مرغ در استان به هفت هزار و ۲۰۰ تن افزایش می‌یابد.

حسامی با بیان اینکه بیشترین واحدهای تولید بخش طیور استان مربوط به تولید و پرورش مرغ است، یادآور شد: افزون براین ۱۱ واحد پرورش شترمرغ، بوقلمون و بلدرچین با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن در استان ایجاد شده است و هم اکنون فعال هستند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید