Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: پایداری تولید با کشاورزی دانش بنیان محقق خواهد شد.

پایداری تولید با کشاورزی دانش بنیان محقق خواهد شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: هدف ما پایداری تولید در دیمزارهای استان است و این مهم با حمایت از کشاورزی دانش بنیان محقق خواهد شد.

 پیمان اسکندری، امروز چهارشنبه، در جلسه طرح جهش تولید در دیمزارهای استان که با حضور ناظر عالی طرح جهش تولید در دیم زارهای کشور برگزار شد، اظهار کرد: همکاران مرکز تحقیقات کشاورزی با همکاری کارشناسان مجموعه اقدامات موثری در راستای کشاورزی دانش بینان و تولید بذور غلات انجام داده اند که در آینده نزدیک تاثیر آن را در پایداری تولید محصولات زراعی خواهیم دید.

وی با بیان اینکه بخش بزرگی از اشتغال و معیشت استان کردستان به بخش کشاورزی وابسته است تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از ۸۸ درصد اراضی کشاورزی استان کردستان دیم است و با تنش هایی آب و هوایی که در چند سال اخیر روی داده است باید با فعالیت های دانش بنیان با این تنش ها مقابله کنیم و پایداری در تولید را حفظ کنیم. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تاکید کرد: بخش تحقیقات را به جد حمایت خواهیم کرد و با تمام توان یافته های علمی را بین کشاورزان استان ترویج خواهیم کرد.

وی با اشاره به مصادیق بارز کشاورزی دانش بنیان اذعان کرد: اصلاح بذر، تغذیه و بهره گیری از کشاورزی حفاظتی می تواند تضمینی برای پایداری تولید در شرایط خشک سالی باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: تیمی که در بخش کشاورزی کردستان فعالیت می کند یک تیم منسجمی است که صادقانه در راستای توسعه بخش کشاورزی تلاش می کند و همواره؛ همگام و همراه با ستاد فرمان اجرایی امام(ره) در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای استان تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید