Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از آغاز خرید مرغ شیرینگ پک از مرغداران استان خبر داد و گفت: وزن مرغ‌های خریداری شده از یک کیلو ۲۰۰ تا یک کیلو ۸۰۰ گرم خواهد بود و با قیمت مصوب خریداری خواهد شد.

آغاز خرید مرغ شیرینگ پک از مرغداران استان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان کردستان، امروز یک شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ پنجاه و هشتمین جلسه قرار گاه امنیت غذایی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، معاون بهبود تولیدات دامی، مدیرکل دامپزشکی، سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان، روسای ادارات امنیت اقتصادی مرزبانی استان، اتحادیه قصابان، اتحادیه مرغداران، مدیر عامل کشتارگاه صنعتی دام و نماینده تعزیرات برگزار شد.

پیمان اسکندری اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا ۲۰ فروردین ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های استان صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ در صد رشد جوجه ریزی داشته ایم.

وی با اشاره به افزایش تولید مرغ در استان و کشور تصریح کرد: به منظور حمایت از تولید کنندگان و نیز تامین ذخایر استراتژیک در استان شرکت پشتیبانی امور دام استان با همکاری تشکل‌ها اقدام به خرید مرغ منجمد از مرغداران استان می‌کند.

وی با بیان اینکه پنج کشتارگاه در سطح استان شرایط لازم برای شیرینگ پک دارند تاکید کرد: امیدواریم روزانه ۴۰ تن مرغ سایز شیرینگ پک شده از مرغداران استان خریداری و ذخیره سازی شود.

وی خرید مرغ شیرنگ پک از مرغداران استان را با قیمت ۳۰ هزار تومان و مرغ نژاد آرین را ۳۳ هزار و ۳۶۰ تومان اعلام کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید