Iranian Agriculture News Agency

نعمتی اعلام کرد :

مدیر امور سرمایه‌گذاری جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در ابتدای سال جاری تاکنون مجموعٱ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه‌های مختلف به متقاضیان پرداخت شده است.

پرداخت بیش از2 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی درچهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، مدیر امور سرمایه‌گذاری جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در ابتدای سال جاری تاکنون مجموعٱ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه‌های مختلف به متقاضیان پرداخت شده که منبع اکثر آن‌ها در بانک کشاورزی است.

غلامرضا نعمتی در نشست هماهنگی منابع تسهیلاتی بخش کشاورزی اظهار داشت  : از ابتدای سال جاری تاکنون مجموعٱ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه‌های مختلف به متقاضیان پرداخت شده که منبع اکثر آن‌ها در بانک کشاورزی است.

مدیر امور سرمایه‌گذاری جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: از این موارد تنها منبع یک مورد تولیدات گیاهان دارویی از صندوق کارآفرینی امید بود که حدود ۳ میلیارد تومان تسهیلات به این طرح اختصاص یافت و تاکنون بیش از یک میلیارد آن پرداخت شده و مابقی تسهیلات در حال جذب هستند.

وی ادامه داد: همچنین در راستای نو کردن دستگاه‌های مکانیزاسیون جهاد کشاورزی طی دو مرحله ۶۰ میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافت که تاکنون ۵۴ میلیارد تومان آن جذب و باقی آن در حال پرداخت می‌باشد.

نعمتی بیان کرد: اعتباراتی نیز با عنوان «کشاورز کار» نیز تأمین شده که بخشی از آن سال گذشته و بخشی دیگر در سال جاری به متقاضیان پرداخت شده است، کل اعتبارات تخصیص یافته به این بخش ۳۰ میلیارد تومان است که ۳۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تاکنون پرداخت شده و حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان دیگر به زودی پرداخت می‌شود و در مجموع ۳۳ میلیارد یعنی ۱۰ درصد بالاتر از سقف اعتبار تسهیلات این حوزه به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

مدیر امور سرمایه‌گذاری جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه تسهیلات توسعه باغات نیز شامل محصولات کشاورزی و زراعی، سرمایه در گردش، حفاظتی و ... به متقاضیان پرداخت می‌شود، اظهار کرد: کل مبلغ مورد نیاز ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده اما تاکنون یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت و مابقی آن در دست اقدام می‌باشد.

 نعمتی به تسهیلات طرح رونق یا کارگروه بهینه‌یاب اشاره کرد و گفت: یک توافق‌نامه ۵۰ میلیارد تومانی با بانک سپه امضاء شده است که تاکنون ۱۷۶ میلیارد تومان طرح به بانک معرفی شده و در مرحله تکمیل پرونده و عقد قرارداد هستند، همچنین از طریق بانک کشاورزی نیز حدود ۲۵ میلیارد تومان برای این طرح تامین شده که اقدامات اولیه آن انجام و به زودی فراینده پرداخت آن صورت می‌گیرد.

وی در پایان از تسهیلات مشاغل خانگی نیز یاد کرد و گفت: متولی این بخش اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعی می‌باشد و رقم تخصیص یافته به کل استان در تمام رسته‌ها ۴۳ میلیارد تومان است که بخش کشاورزی تلاش دارد حداکثر بهره‌برداری را از این تسهیلات داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید