Iranian Agriculture News Agency

مدیرجهادکشاورزی شهرستان سامان خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان از کیل گیری دو محصول بادام و هلو به منظور شناسایی و معرفی تولیدکنندگان نمونه این محصولات خبر دادو گفت :عملکرد 80 تن هلو در هکتار برای باغات سامان ثبت شد.

 ثبت رکورد تولید 80 تن هلو در هکتار در سامان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، یزدان احمدزاده گفت: کیل گیری بادام و هلو با حضور نماینده مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و کارشناسان باغبانی، ترویج استانی و شهرستانی و باغدار انجام گرفت.

وی گفت: بادام و هلو با داشتن ۱۲ هزار هکتار سطح زیر کشت جز محصولات غالب این شهرستان هستند.

احمدزاده ضمن قدردانی از تلاش بهره برداران عرصه تولید گفت: شهرستان سامان به لحاظ باغداری و تولید سالانه انواع محصولات باغی جایگاه برتر تولید محصولات باغی را در سطح استان به خود اختصاص داده است.

احمدزاده اظهار کرد: کیل گیری با هدف؛ انتخاب و معرفی تولید کنندگان برتر، ایجاد رقابت سالم بین بهره برداران جهت تولید بیشتر و بهتر محصول از نظر کمی و کیفی، افزایش بهره وری و راندمان تولید، الگو قراردادن کشاورزان نمونه و بکارگیری آنها در فرایند ترویج و اشاعه اطلاعات نوین بخش کشاورزی انجام می‌شود.

وی در پایان افزود: با توجه به سرمازدگی و خشکسالی های سال جاری باغ آقای اسعد با تولید ۴ تن در هکتار بادام و باغ آقای مردانی با تولید ۸۰ تن در هکتار هلو از عملکرد بالایی در این شهرستان برخوردار است و امیدواریم به عنوان باغداران نمونه استانی و ملی معرفی شوند.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید