Iranian Agriculture News Agency

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری؛

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجباری شدن بیمه پرورش آبزیان در سطح کشور گفت: اجرای طرح بیمه اجباری مزارع پرورش ماهی در استان در فصل زراعی جدید (اول مهرماه) آغاز و دستورالعمل به شیلات‌داران ابلاغ شده است.

طرح بیمه اجباری مزارع پرورش آبزیان آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری،حمید رحیمی معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری  با اشاره به اینکه فعالیت در بخش کشاورزی از جمله فعالیت پرمخاطره‌ای است که به صورت مستمر، فعالان و تولیدات این بخش را با خسارت مواجه می‌کند، افزود: خطراتی از جمله رانش زمین، زلزله، سرمازدگی، سیل، صاعقه، بیماری‌های نوظهور و یخ‌زدگی مزارع شیلات را تهدید می‌کند که بیمه کردن مزارع گامی برای کاهش خسارت شیلات‌داران است.

وی اظهار کرد: در راستای حمایت از شیلات‌داران از ابتدای سال زراعی جدید طرح بیمه اجباری مزارع پرورش آبزیان از مرحله تخم چشم‌زده تا مزارع پرورش ماهی آغاز شده است و تمامی مزرعه‌داران شیلات می‌توانند با در دست داشتن مجوز فعالیت و پروانه بهره‌برداری، با مراجعه به شعب بانک کشاورزی، شرکت خدمات بیمه و یا ادارات شهرستان و منطقه نسبت به بیمه کردن مزارع و آبزیان اقدام کنند تا کارشناسان در سریعترین فرصت به واحدهای آنها مراجعه و براساس تعداد ماهیان و وزن ماهیان نسبت به بیمه کردن هر قطعه ماهی اقدام کنند.

رحیمی افزود: به منظور حمایت از پرورش‌دهندگان ماهی ۵۰ درصد حق بیمه در رابطه با ماهیان چشم‌زده تا وزن پنج گرم و ۶۰ درصد حق بیمه واحدهای پرورش ماهی توسط دولت پرداخت می‌شود و پرورش دهندگان ۴۰ تا ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: برف سنگین، رانش زمین، زلزله، سرما زدگی، سیل، صاعقه، طوفان، گرما زدگی و معدوم‌سازی استخرها در اثر بیماری نوظهور و معدوم ساختن استخرها با سایر بیماری‌ها و یخ زدگی زیرپوشش بیمه هستند.

رحیمی افزود : سال گذشته تنها ۲۳ واحد با حدود هفت هکتار با پرداخت ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بیمه شده بود که بیش از ۱۰ میلیارد ریال غرامت پرداخت شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید