Iranian Agriculture News Agency

همزمان با دهه مبارک فجر:

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر مرکز پرورش ماهی های زینتی در روستای مارکده در بخش زاینده رود شهرستان سامان افتتاح و به بهره برداری رسید.

مرکز پرورش ماهی های زینتی در روستای مارکده شهرستان سامان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، همزمان با پنجمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر مرکز پرورش ماهی های زینتی در روستای مارکده در بخش زاینده رود شهرستان سامان با حضور معاون هماهنگی و اموراقتصادی استاندار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ،فرماندار و جمعی از مسولین شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

 محمد کریمی مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در حاشیه افتتاح دهمین مرکز پرورش ماهیان زینتی استان گفت :این مرکز به عنوان دهمین مرکز پرورش ماهی های زینتی استان به شمار می رود که دارای سالنی با ظرفیت ۱۰۰ هزار قطعه ماهی زینتی است.

کریمی افزود : یک سالن ۸۰ مترمربعی  بوده و میتواند به عنوان یکی از مراکز پرورش ماهیان زینتی نقش مهمی در راستای ایجاد اشتغال در منطقه ایفا کند.

وی گفت :۴۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات بانکی جهت بهره برداری این مرکز هزینه شده است.

 مدیر شیلات و آبزیان استان تصریح کرد :این مجموعه برای ۶ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

کریمی در پایان خاطر نشان کرد :استان چهارمحال و بختیاری با تولید ۴۰۰ هزار قطعه ماهی زینتی در ۹ مرکز توانسته است طی سالیان اخیر نقش قابل توجهی در این زمینه در سطح منطقه ایفا کند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید