Iranian Agriculture News Agency

منصوری در شهرکرد:

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی در سفر به استان چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون افزون بر ۴۵ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی کشور برای احداث شهرک‌های کشاورزی اختصاص یافته است.

اختصاص ۴۵ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی به احداث شهرک‌های کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، علی اشرف منصوری شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد توسعه شهرک‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از این وسعت اراضی در نظر گرفته شده افزون بر ۹هزار هکتار به سرمایه‌گذاران واگذار شده است که افزون بر ۹۵درصد ان در ۲سال گذشته بوده است.

به گفته وی، ۹هزار هکتار اراضی واگذار شده برای ایجاد شهرک‌های کشاورزی به صورت دقیق و کارشناسی شده است به گونه‌ای که امکان سوءاستفاده در زمین‌خواران و رهاسازی وجود ندارد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی، از فسخ قرارداد یکهزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی واگذار شده برای ایجاد شهرک‌های کشاورزی که در انجام تعهدات قانونی در زمان کوتاه واگذاری موفق نبودند، خبر داد و تاکید کرد:هم‌اینک هفت هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی در اختیار سرمایه‌گذاران است که حدود ۶هزار هکتار آن در حال ساخت و یا بهره‌برداری نهایی است.

وی، بیشتر فعالیت شهرک‌های کشاورزی ایجاد شده در سطح کشور را در بخش شیلات و آبزی‌پروری، دامپروی‌، پرورش طیور و ایجاد گلخانه دانست و تصریح کرد:به دلیل زودبازده بودن این شهرک‌ها امکان برگشت همه سرمایه در کمتر از سه سال میسر است.

منصوری، شهرک‌های کشاورزی را بهترین گزینه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی دانست و گفت:دولت دوازدهم مصمم است به طور مستمر به سرمایه‌گذاران در این حوزه  خدمات‌رسانی کند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی، بهترین راهکار برای افزایش بهره‌وری منابع آب و خاک را توسعه گلخانه‌ها اعلام کرد و افزود:با توسعه واحدهای گلخانه‌ای در شهرک‌های کشاورزی زمینه اشتغال برای ۲۵ نفر در هر هکتار وجود دارد.

منصوری،با اشاره به اینکه این بستر برای سرمایه‌گذاران در بخش کشاورزی در دولت دوازدهم فراهم است، افزود: ایجاد این شهرک‌ها نقشی در تامین امنیت غذایی کشور و کمک به تولیدات داخلی و صادرات خواهد داشت.

به گفته وی، در پی جلسه‌ای با کمیسیون کشاورزی،آب و آبخیزداری مجلس شورای اسلامی قرار شد با توسعه شهرک‌های کشاورزی، آنها علاوه بر حضور در عرصه داخلی در عرصه‌های جهانی نیز نقش داشته باشند،بنابراین طرح یک فوریتی برای کمک به توسعه شهرک‌های کشاورزی و رفع موانع تنظیم و به مجلس ارائه شده که  در حال بررسی این موضوع هستند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید