Iranian Agriculture News Agency

سرپرست دامپزشکی چهارمحال و بختیاری:

محمد اسدی سرپرست اداره کل دامپزشکی در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: واگذاری خدمات به بخش خصوصی در چارچوب قانونی و با همکاری با نظام دامپزشکی و نظارت دقیق بر عملکرد آنها در اولویت کاری قرار می‌گیرد.

واگذاری امور به بخش خصوصی اولویت دامپزشکی است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، محمد اسدی سرپرست اداره کل دامپزشکی به اتفاق رئیس نظام دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری با حضور در محل دفتر استاندار  با مهندس عباسی استاندار استان چهارمحال و بختیاری دیدار و گفتگو کرد.

اسدی با بیان خلاصه ای از وظایف سازمان دامپزشکی کشور در خصوص پیشگیری، کنترل و ریشه کنی بیماری های مختلف واگیر دام، مشترک بین انسان و دام، نظارت بر تولید تا عرضه فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی و ارائه گزارشی از آمار واحد های تحت نظارت مجموعه دامپزشکی استان افزود: امسال در بحث تأمین واکسن تب برفکی با مشکلاتی مواجه شدیم اما خوشبختانه با اقدامات کنترلی و قرنطینه ای مجموعه دامپزشکی در استان و شهرستان تا کنون موردی از این بیماری در استان مشاهده نشده است و در صدد تامین واکسن جهت کانون های احتمالی خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به عنوان قطب صنعت آبزی پروری استان و خدمات دهی آزمایشگاه تخصصی آبزیان اداره کل دامپزشکی استان به استان های همجوار و همچنین فرسوده بودن ساختمان شبکه دامپزشکی شهرستان شهرکرد و دور از دسترس وخارج از شهر بودن اداره کل دامپزشکی استان خواهان تجمیع و احداث ساختمان جدید و آزمایشگاه تخصصی در محل شبکه دامپزشکی شهرستان شهرکرد شد.

دکتر اسدی همچنین با ارائه برنامه کاری خود افزود با همکاری مسئولین نظام دامپزشکی استان در صدد ساماندهی و مستقر نمودن مسئولین فنی و بهداشتی در مزارع پرورش ماهیان سردابی و مزرعه های پرورش طیور بصورت منطقه ای  می باشند.

 اسدی در ادامه جلسه به بیان مشکلات اعتباری اداره کل دامپزشکی استان از استاندار محترم تقاضا کرد در خصوص رفع مشکلات اعتباری مذکور مساعدت لازم را به عمل آورد.

اقبال عباسی  استاندار استان چهارمحال و بختیاری ضمن عرض تبریک انتصاب دکتر اسدی، تغییر مدیریت این مجموعه را زمینه ای برای پویایی بیشتر در مجموعه اداره کل دامپزشکی استان دانست و افزود با توجه به نقش شاخص بخش کشاورزی و دامپروری در مدیریت اقتصادی استان و نقش اداره کل دامپزشکی در این زمینه بسیار قابل لمس می باشد.

وی در ادامه با اشاره به اصل 44 قانون اساسی افزود: واگذاری خدمات به بخش خصوصی در چارچوب قانونی و با همکاری با نظام دامپزشکی و نظارت دقیق بر عملکرد آنها در اولویت کاری قرار گیرد.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید