Iranian Agriculture News Agency

در پی شیوع ویروس کرونا:

مدیر جهادکشاورزی کیار گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشنواره استانی انار دورک اناری لغو شد.

جشنواره انار دورک چهارمحال و بختیاری لغو شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، سعید داودی‌نیا مدیر جهادکشاورزی کیار گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشنواره استانی انار دورک اناری که همه ساله در منطقه مشایخ این شهرستان برگزار می‌شود امسال با دستور ستاد مقابله با شیوع کرونا لغو شد.

او اظهار کرد: این جشنواره همه ساله همزمان با برداشت محصول انار اواخر آبان ماه در روستای دورک منطقه مشایخ شهرستان برگزار می‌شد.

او سطح باغات زیر کشت انار در شهرستان کیار را ۱۳۶ هکتار اعلام کرد و افزود: از این میزان ۱۱۰ هکتار بارور و مابقی نهال است که بخش عمده‌ای از این باغات در بخش مشایخ کیار قرار دارد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کیار، با اشاره به تولید حدود ۲ هزار تن محصول انار در منطقه در سال زراعی جاری تصریح کرد: میانگین عملکرد باغات انار منطقه ۶.۵ تن در هر هکتار است.

او ادامه داد: ۲۰ تا ۳۰ درصد محصول انار این شهرستان تبدیل به رب انار می‌شود که بخش عمده‌ای از آن در روستای دورک اناری تولید می‌شود.

داودی نیا، از تولید سالانه ۱۲ تن رب انار در منطقه دورک اناری خبر داد و گفت: ۸۰ درصد رب تولیدی این منطقه به استان‌های تهران، اصفهان و خوزستان ارسال می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید