Iranian Agriculture News Agency

طی شش ماه نخست سال جاری :

فرماندار اردل از تولید سه هزار و ۶۰۰ تن ماهی سردابی قزل‌آلای رنگین کمانی در مزارع پرورشی این شهرستان در نیمه نخست امسال خبر داد.

تولید سه هزار و 600 تن ماهی قزل آلا در شهرستان اردل

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، محمود کیانی اظهار کرد: این شهرستان با داشتن ۱۳۵مزرعه پرورش ماهی سردآبی، برای حدود  یکهزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

به گفته وی، شهرستان اردل با داشتن چشمه‌سارها و رودخانه‌ها، مهمترین مرکز تولید ماهی قزل‌آلا و و مستعد افزایش و توسعه آبزیی‌پروری است.

فرماندار شهرستان اردل، پرورش ماهی در قفس را از مهمترین ظرفیت‌های سد کارون۴ عنوان کرد و افزود:مطالعات توسعه پرورش ماهی در قفس در این شهرستان از سوی متولیان آبزی پروری کشور و استان درحال انجام است.

کیانی تاکید کرد: با توسعه پرورش ماهی در قفس در  دریاچه سد کارون۴ ،سالانه بیش از یکهزار و ۲۰۰ تن ماهی سردآبی  تولید می‌شود.

وی از فعال بودن ۱۶ مزرعه پروش بچه ماهی در شهرستان اردل  خبر داد و گفت: سالانه بیش از ۱۳میلیون بچه ماهی برای مصارف مزارع سطح استان و کشور تولید و روانه بازار می‌شود.

کیانی،با بیان اینکه کشاورزی و فعالیت‌های وابسته به آن مهمترین ظرفیت توسعه و ایجاد اشتغال در اردل محسوب می‌شود، تصریح کرد: استفاده و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای رونق این صنعت ضروری است و در سال جهش تولید جذب سرمایه‌گذار در دستور کار قرار دارد.

 ۴۲۹ مزرعه پرورش ماهی مجاز و ۱۰ مزرعه تکثیر ماهی سردآبی در چهارمحال و بختیاری فعال است.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های کارون، زاینده‌رود و بخشی از دز است که سالانه با تولید ۲۴هزار تن ماهی سردآبی، این استان مقام نخست تولید ماهی قزل‌آلای کشور را دارد.

شهرستان اردل با چهار شهر و حدود ۱۰۰ روستا در ۹۰ کیلومتری شهرکرد واقع است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید