Iranian Agriculture News Agency

سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور تعادل قیمت گوشت سفید۳۰۰ تن مرغ منجمد برای مصرف نیمه دوم سال تامین و در سردخانه‌های این استان ذخیره‌سازی شد.

۳۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در چهارمحال و بختیاری ذخیره‌سازی شد

بهروز آل‌مومن در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا در شهرکرد، از توزیع حدود ۱۵۹ تن مرغ منجمد خریداری شده از استانهای مرکزی و تهران در سطح بازار استان و تامین سبد کالای افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی خبر داد و اظهار داشت: این استان در تامین مواد پروتئینی محدودیتی ندارد.

وی، قیمت مصوب هرکیلوگرم مرغ منجمد ارائه شده به فروشگاه‌ها را ۱۲۹ هزار ریال و قیمت هرکیلوگرم برای مشتری را ۱۳۵ هزار ریال اعلام و تصریح کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های تعاونی و میادین تره‌بار به عنوان مراکز عرضه مرغ و گوشت قرمز منجمد تعیین شده است.

سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام چهارمحال و بختیاری همچنین، خرید تضمینی و منجمدسازی حدود ۱۸۲ تن گوشت مرغ، همزمان با شیوع ویروس کرونا و کسادی بازار مصرف در استان را یادآور شد و افزود: هم‌اکنون بیش از ۳۰ تن گوشت قرمز وارداتی نیز آماده توزیع است.

آل‌مومن تصریح کرد: روند عرضه مرغ منجمد تا زمان به تعادل رسیدن و تثبیت قیمت مرغ زنده در بازار ادامه دارد و هیچ محدودیتی در عرضه مرغ منجمد از سوی این شرکت در استان وجود ندارد.

وی شایعه حمل و نگهداری گوشت مرغ منجمد با خودروهای بدون یخچال را تکذیب کرد و افزود: هرگونه جابه جایی مواد پروتئینی منجمد و فاسدشدنی با حضور ماموران دامپزشکی و سنجش دما منفی ۱۳ درجه قابل توزیع در بازار است.

 ظرفیت تولید سالانه مرغ گوشتی در ۲۱۳واحد مرغداری فعال استان ۳۰ هزار تن است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید